Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 10:11 Bu haber 103 kez okundu
 
‘FETÖ ile mücadele yeterli değil’
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından ihraç edilen 26 hâkim ve savcıdan 19’unun 15 Temmuz darbe girişimi sonrası işe alındığını hatırlatarak “FETÖ ile mücadele asla yeterli değildir” dedi
Siyaset Haberi
‘FETÖ ile mücadele yeterli değil’

TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında terör örgütleriyle verilen mücadeleye değinen İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, “Hem bölücü hem de dinci terör örgütleriyle hukuk çerçevesinde yapılan mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Ancak iktidarın özellikle daha önce devletin tüm kurumlarını teslim edip ele geçirmesini sağladığı FETÖ ile mücadele asla yeterli değildir” diye konuştu.

“ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Verilen mücadelenin yetersizliği hakkında örnekler veren Bahşi, “AK Parti eski milletvekilleri katıldıkları televizyon programlarında mücadelenin yeterince yapılmadığını, FETÖ borsası ile birçok kişinin mahkemelerce serbest bırakıldığını açıkça söyleyegelmektedirler. En son Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından ihraç edilen 26 hâkim ve savcının 19 tanesinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası işe alındığı ortaya çıkmıştır. Yargının bugüne kadar bu terör örgütünden temizlenmesi bir yana son ihraç edilenlerin yüzde 80’inin en yoğun mücadele edildiği söylenen süreçte göreve getirilmesini anlamak mümkün değil. Bu defa durum ortaya çıktı kamuoyu öğrendi. Ya ortaya çıkmayanlar, ortaya çıkıp basına yansımayanlar?” ifadelerini kullandı.

Halil Büyükayhan

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: ‘FETÖ, ile, mücadele, yeterli, değil’,
Yorumlar
Haber Yazılımı