301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 11:37 Bu haber 768 kez okundu
 
Festivallerin arkasındaki isim
Türkiye’nin en iyi dönemsel insan kaynakları seçilen My Staff yurtdışında dev buluşmalar, toplantılar düzenliyor. Antalya Bölge sorumlusu Münir Aşan, Uluslararası Film Festivalini organizasyonunu da kendilerinin gerçekleştirdiğini aktardı.
Yaşam Haberi
Festivallerin  arkasındaki isim

Türkçesi ‘Benim Elemanım’ anlamına gelen My Staff Arap Ülkeleri ve Avrupa’da  bir çok dev organizasyonları başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Antalya MY STAFF Bölge Sorumlusu Münir Aşan, “Avrupa, Orta Asya, Rusya ve tüm ülkelerde ki organizasyonlarda tecrübemizi kanıtlamış olmamız İnsan Kaynakları olarak tercih edilişimizin en etkin nedenidir. Tüm bunların yanında Antalya’da “Sen de Çalış Sen de Kazan” sloganımız ile Üniversiteli Gençlerin hep okuyup hem çalışmalarına fırsat yaratmaktayız” dedi.

MY STAFF’ı bizlere tanıtır mısınız?

MY STAFF İnsan kaynaklarının doğru kişilerin doğru işlere yönlendirilmesi ve sağlanacak tüm alt yapı ve üst yapı araç gereçlerin tedarik edilmesini öngörür. İzmir-Ankara, İstanbul ve Antalya’da şubelerimiz bulunmaktadır. Yaptığımız hizmet hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkı veren anlayışta bir çalışmadır. Kurumsal anlayışta hizmet veren firmamız karşılama, tercüman taleplerini de tedarik etmektedir. G-20 ve Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali gibi çok önemli organizasyonları yine bizim insan kaynakları portföyümüz ile sonuçlanmıştır. Bu başarımız diğer taleplerin gelmesine de neden olmuştur. Örneğin B-20 zirvesini de yine My Staff organize etmiştir.

İş tecrübesi önemli. İşin yönetici kısmındakiler için de ayrı bir tecrübeye ihtiyaç olduğu dikkat çekiyor

Evet gerçekten de böyle. Yani işin mutfağından gelmeniz gerekmektedir. Antalya’da ofisimizi oluştururken geçmişte ki tüm birikim ve tecrübelerimizin bir sonucunda bu alanda başarımızı kanıtladık.

Yurt dışı ve Arap ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede MY STAFF olarak organizasyonlar gerçekleştirildiği biliyoruz. Bundan söz eder misiniz?

2009 yılında Libya’ya 680 kişiyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Burada ki başarılı organizasyonumuz Arap ülkelerinde duyuldu ve ardından Arap ülkeleri sürekli artık bizleri tercih etmeye başladı. İkinci operasyonumuzu bu kez bin 200 kişi ile operasyon gerçekleştirdik. Bu organizasyonumuz iki ay devam etti. Her gittiğimiz organizasyonumuz artık 2 bin kişilik dev organizasyonlar olmaya başladı. Libya da savaş çıktığında bile hizmet veriyorduk. Irak’da hizmet verdik. Arap ülkelerinde daha önce Fransız firmalar bu organizasyonları gerçekleştirmekteydi. Türk tarafı olarak bizlerin ortaya koyduğu kusursuz hizmet ve başarılı organizasyonlar nedeniyle artık buralarda MY STAFF tercih edilmeye başlandı.

Neden tercih ediliyorsunuz?

Güçlü kadroları bir arada bulmak mümkün değil. Bu kadrolar ve tecrübeli elemanlar bizim İnsan Kaynaklarımızda bulunmakta. Organizasyonun kusursuzluğu çok önemli. Ülkelerin önceliği budur. Organizasyon güzel geçtiği takdirde emeğinizin de karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Iraktan sonra 2014 de Soçi olimpiyatlarını yine biz yaptık. Bu organizasyon 3.5 ay sürdü. 3 bin 500 personel çalıştırdık.  2015 yılında Aşkabat’ta iki otel açılışını biz üstlendik. 2016 Türkmenistan havaalanı açılışının organizasyonunu yine biz gerçekleştirdik. 2017’nin Ağustos ayında 800 kişilik bir ekip ile Aşkabatta Asya Olimpatlarını üç ay boyunca biz gerçekleştirdik. Üst üste ortaya koyduğumuz bu kusursuz hizmet ve organizasyon Türkiye de Kongre ve organizasyon şirketi olarak anılır olduk.

Oldukça stresli ve çok meşakkatli bir sektör

Bu işin güzel yanlarının olduğu gibi stresli yanı da var elbette ancak organizasyon sonrasında tüm elemanlarımızın maddi manevi kazançlı işi tamamlamış mutlu olarak görevini tamamladığına tanıklık etmekteyiz. Bu da bizi daha da çok mutlu eden fotoğraftır. Her şeyden önemlisi müşteri memnuniyeti bizim için olmazsa olmazımızdır.

Antalya’da hizmet vermeye başladığınız günden itibaren yaklaşık kaç kişiye istihdam sağladığınız?

İşçi Bulma Kurumuna bağlı bir firmayız. Üniversitelerimiz, STK’lar ve yerel yönetimler ile dirsek temasındayız. Antalya da ki tüm ilçelerimiz ile bağlantımız bulunmaktadır. Sahada görev yapan firma görevlisi arkadaşlarımız sürekli insan kaynaklarımızın zenginliği için görev yapmaktadır. Bugüne kadar 10-15 bin kişi istihdam sağlamışızdır.

Sezondan beklentileriniz nedir?

2019 yılı turizm yılı iyi geçsin istiyorum. Bakanlığın ve STK’ların da katkılarıyla turizm sezonunun iyi geçmesini temenni ediyorum.

Fuarlara katılıyorsunuz, fuarlarda ki beklentileriniz ve çalışmalarınızdan söz eder misiniz?

Fuara katılan firmalar ile karşılıklı görüşmelerimiz olmakta. Ne yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz noktasında bilgi alış verişinde bulunuyoruz. Kurumların ve otellerin bizlerden beklentileri nelerdir?  Bunları konuşuyoruz. Yurt dışı fuarlarını da önemsiyoruz. Tüm fuarlara katılıyoruz. Ancak bizim tecrübemiz yani Türkiye’nin iş gücü ve insan kaynakları başka hiçbir ülkede yok bulunmuyor. Oteller bugünlerde ve son yıllarda yurt dışından eleman tedarikine gittiğine tanıklık ediyoruz. Ancak bizim temennimiz ve isteğimiz ülkemizde ki yetenekli ve tecrübeli personellerin değerlendirilmesidir. Yurt dışında binlerce insana dev organizasyonların kusursuzluğunun altına imza atan yine bizim Türk personellerimiz elemanlarımızdır. Oteller bunları görmesi gerekiyor. HAZEL BERKALP (ÖZEL RÖP)

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Festivallerin, , arkasındaki, isim,
Yorumlar
Haber Yazılımı