301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 12:31 Bu haber 350 kez okundu
 
Fayton zulmü bitti
Birçok hayvan sever ve duyarlı vatandaşın uzunca bir süredir beklediği müjdeyi Başkan Böcek verdi. Muhittin Böcek 10 Haziran itibariyle Büyükşehir sınırları dahilindeki fayton faaliyetlerine son verileceğini duyurdu.
Gündem Haberi
Fayton zulmü bitti

Seçildikten sonra gazetecilerle ilk kez bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, ilk basın toplantısını ‘ulaşım’ başlığında gerçekleştirdi. Başkan Böcek, bu güne kadar bir türlü çözüme ulaştırılmayan ve birçok hayvan sever ile duyarlı vatandaşın tepki gösterdiği atlı fayton ulaşımını kaldırdıklarını söyledi. Antalya'da kent merkezi ile Alanya ve Manavgat'ta yer alan faytonlara yönelik önemli bir karar aldıklarını belirten Böcek, "UKOME kararına göre 10 Haziran itibarıyla fayton faaliyetlerinin durdurulması ve trafikten men edilmesi kararı aldık. Asfalt üzerinde yaşamları aykırı şekilde kentimizde bulunuyordu. Fayton işiyle uğraşan 20 kardeşimiz var. 1 hafta önce genel sekreterimiz onlarla görüştü. Onları mağdur etmeyeceğiz” dedi.

FAYTONCU MAĞDUR EDİLMEYECEK

Başkan Böcek, fayton işiyle uğraşanlarla ilgili de çözüm üretildiğini ifade etti. Böcek, “Kendilerini belediyede istihdam edeceğiz, atlarını da belediye bünyesine alacağız. Atları hayvanat bahçesinde değerlendireceğiz. Faytoncularımızı ya da istedikleri bir yakınlarını işe alacağız. Ulaşım sektörü ile bu konuda hemfikir olduk" diye konuştu. Bir gazetecinin Avrupa'da faytonların var olduğunu hatırlatması üzerine Böcek, "Hava şartları bahsettiğiniz ülkeler ile bizim farklı. Temmuz ve ağustos aylarında sıcak nedeniyle biz duramazken onların sıcak asfaltta durması doğru değil" dedi. Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Fayton, zulmü, bitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı