301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 13:33 Bu haber 1012 kez okundu
 
Esnaf ve sanatkarın sorunları değerlendirildi
ANTALYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (AESOB) gerçekleştirilen esnaf ve sanatkarın hükümetten talepleri konulu toplantıda, esnaf ve sanatkarın yaşadığı sıkıntılar ile beklentileri değerlendirildi.
Ekonomi Haberi
Esnaf ve sanatkarın sorunları değerlendirildi

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Merkez ve Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar esnaf ve sanatkarlar odası başkanlarının katılımıyla AESOB'da gerçekleştirilen toplantıda, esnaf ve sanatkarın yaşadığı sıkıntılar ve hükümetten talepleri değerlendirildi.

 

Açılış konuşmasını yapan Adlıhan Dere, geçen hafta birlik yönetimi olarak siyasi partilere ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle dedi:

 

"Bu ziyaretler kapsamında esnaf ve sanatkarımızın yaşadığı sorunları ve taleplerini dile getirdik. AK Parti Antalya İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş ile yaptığımız istişareler kapsamında esnaf ve sanatkarımızın hükümetten beklentilerini dile getirmeleri amacıyla bu toplantıyı düzenledik. AK Parti iktidarında bugüne kadar esnaf ve sanatkarımızın birçok sorunu çözüldü. Ancak bundan sonra çıkacak yönetmelik ve kanunlarla birlikte yalnızca kuralların uygulanmasını talep ediyoruz. Bizler sadece herkesin kurallara göre faaliyet göstermesini talep ediyoruz. Esnaf ve sanatkar olarak yalnızca hakkımızın korunmasını istiyoruz. Esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını dosya halinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlarımıza bizzat ilettim. Bunların çözümü noktasında da sürecin her zaman takipçisiyiz."

 

Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar esnafın sorun ve taleplerinin aktarıldığı soru-cevap bölümünde, esnaf ve sanatkarlar odası başkanları turizm bölgelerinde özellikle otellerde faaliyet gösteren araç kiralama firmalarının taşımacı esnafı gibi hareket ederek haksız rekabet oluşturduklarını, C plaka sahibi olmayanların servisçilik yaparak esnafı mağdur ettiklerini, Bağ-Kur ve SSK primlerinin düşürülmesi gerektiği, esnafın düzensiz bir şekilde işyeri açmasının önlenmesi, esnafın ödemiş olduğu stopajın kaldırılması, kayıt dışı işletmelerin önlenmesi, C plakalı araçların kullanım yaşlarının yükseltilmesi gerekliliği, turizm bölgelerindeki büfe, bakkal ve marketlerde alkol satış saatlerinin yeniden düzenlenerek 22.00 ile 06.00 saatleri arasındaki satış yasağının 2 saat uzatılarak 24.00'e yükseltilmesi ve uygulanan cezaların esnaf ve sanatkarın ödeyemeyeceği derecede çok yüksek olması ve ağır bir külfet oluşturması sebebiyle yeniden düzenlenmesi, esnafın vergi yükünün azaltılması, zincir marketler ve AVM'lere yönelik düzenlemelerin yapılması ve denetimlerin artırılmasına yönelik taleplerini aktardı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Esnaf, ve, sanatkarın, sorunları, değerlendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı