301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 12:47 Bu haber 824 kez okundu
 
Eserler GSF'de buluştu
AKDENİZ Sanat Oluşumu'nun (ASO) bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği 'Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması' kapsamında karma sergi açıldı.
Kültür Haberi
Eserler GSF'de buluştu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ)- Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) işbirliğinde düzenlenen sanat buluşması kapsamında, ANSAN Sanat Galerisi'nde 'Nazım Hikmet Fotoğrafları' sergisi açıldı. Ardından AÜ Edebiyat Fakültesi'nde Yaratıcı Fikirler Topluluğu ile ANSAN'ın ortaklaşa organizasyonuyla düzenlenen 'Nazım Hikmet Şiirleri' konulu etkinlik yapıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Fuayesi'nde ise karma sanat sergisi açıldı.


AÜ Yaratıcı Fikirler Topluluğu, sergi öncesi 'Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması'nın anlatıldığı sunum hazırladı. GSF Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar, toplumlardaki çatışmaların, hoşgörüsüzlüğün sanatın her dalının yaygınlaşmasıyla aşılabileceğine vurgu yaptı, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl da "En büyük hayalimiz GSF ile birlikte ortak çalışma yapmaktı, bugün hayallerimiz gerçek oldu. Birlikte sanatın ruhuna gireceğiz" dedi.


ASO Antalya Temsilcisi Şair-Ressam Nadire Sönmez ise GSF ile işbirliğinin suya düşen bir damla olduğunu, önümüzdeki yıllarda daha zengin programlarla Antalya'nın kültür-sanat yaşamına katkıda bulunacaklarını anlattı.


GSF Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar İle ANSAN Başkanı Cahit Çakcıl'ın açılışını yaptığı sergide resim, heykel, seramik, fotoğraf, grafik, geleneksel Türk sanatları, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostüm bölümlerinin akademisyenleri ile öğrencilerinin çalışmaları ANSAN üyesi sanatçıların eserleriyle buluşturuldu. Eserleri inceleyen Prof. Dr. Osman Eravşar, eser sahibi akademisyen, öğrenci ve ANSAN üyesi sanatçıları kutladı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Eserler, GSF'de, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı