Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 14:54 Bu haber 1003 kez okundu
 
En çalışkan milletvekili
Türkiye Büyük Millet Meclisinde 16 Milletvekili ile temsil edilen Antalya’nın, 2019 yılında en çalışkan vekili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal oldu.Çokal, yıl içerisinde meclise 86 soru önergesi, 11 araştırma önergesi ve 7 kanun teklifi sundu
Siyaset Haberi
En çalışkan milletvekili

SORUNLARI MECLİSE TAŞIDI

 

Çokal; sağlık, turizm, tarım, Suriyeli sığınmacılar, kadına yönelik şiddet, emekliler, atanamayan öğretmenler ve sağlık bölümü mezunları, turizm esnafının durumu gibi konuları ve Antalya’nın sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Son olarak SGK’da yaşanan usulsüzlüklerle ilgili yaptığı konuşma uzun süre Türkiye gündeminde kaldı.

 

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

 

Bir başka İYİ Partili Feridun Bahşi 43 soru önergesi, 10 araştırma önergesi ve 17 kanun teklifi verdi. CHP Milletvekili Çetin Osman Budak 52 soru önergesi, 3 araştırma önergesi ve 5 kanun teklifi verdi. Antalya’nın çalışkan milletvekillerinden biri de Aydın Özer oldu. CHP’li Özer, 46 soru önergesine, 4 araştırma önergesine, 7 kanun teklifine imza attı. Rafet Zeybek ise 43 soru önergesi, 8 araştırma önergesi ve 1 kanun teklifi verdi. İYİ Partili Hasan Subaşı ise 16 soru önergesi, 2 araştırma önergesi ve 2 kanun teklifi verdi.

 

SINIFTA KALANLAR OLDU

 

Antalya’yı temsil eden 5 AK Partili Milletvekili’nin ise hiç soru ve araştırma önergesi vermemesi dikkat çekti. AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, hiç kanun teklifi, araştırma ve soru önergesi vermedi. Soru ve araştırma önergesi bulunmayan AK Partili, Atay Uslu 2, Kemal Çelik ise 1 kanun teklifi hazırladı.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: En, çalışkan, milletvekili,
Yorumlar
Haber Yazılımı