301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
12 Ocak 2021 - Salı 11:24 Bu haber 15 kez okundu
 
Eğitim-İş’ten çok sert tepki
Eğitim-İş Antalya Şubesi, gazeteci Nagehan Alçı’nın öğretmenler ile ilgili yaptığı “Pandemi döneminde öğretmenler rahata alıştı” açıklamasına sert tepki gösterdi
Eğitim Haberi
Eğitim-İş’ten  çok sert tepki

Eğitim-İş’ten yapılan yazılı açıklama şöyle: “İsmi telaffuz edildiği zaman insanların aklına Fetö’ye ve faaliyetlerine yaptığı övgüler gelen, sonrasında da iktidarın kalemşörlüğünü yapan Türk basınının saygın ismi Nagehan Alçı, hiç anlamadığı eğitim-öğretime de el atmış, okulda girmesi gerektiği kadar derse evde internet üzerinden doğru dürüst mesai saatleri olmaksızın giren, bir çok eğitim-öğretim faaliyetini de telefon ve mesajlaşma yoluyla yerine getiren, iş yükü bırakın azalmayı tam tersine artmış öğretmenleri hedef alarak ‘öğretmenler rahata alıştı’ ifadesini kullanarak onları toplum önünde rencide etmeye çalışmıştır.”

  “Sorumlusu biz değiliz”

Normal şartlarda ciddiye alıp cevap vermeyeceğimiz, önüne hangi metin verilirse onu yazan ve savunan, kulağına ne sufle edilirse onu dillendiren bu sözde gazeteci nezdinde öğretmen düşmanı bir kesime cevap olarak diyoruz ki; bu pandeminin sorumlusu biz öğretmenler değiliz. Bakanlıkça tarafımıza verilen tüm görevleri zor şartlara rağmen fedakarca yapan biz öğretmenleriz. ‘Vefa Grupları’ gibi görev tanımımızın dışında da olsa bir çok faaliyette görevler alan biziz.

  “En çok biz istiyoruz”

Kayıtsız, şartsız desteklediğiniz hükümet politikaları yüzünden uzaktan yapılmak zorunda kalınan eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılmasını en çok biz öğretmenler istiyoruz. Her türlü önlem alındı da biz öğretmenler mi buna engel olduk? Bizim taraftan gözüktüğü kadarıyla Bank Asya kredisiyle aldığı yalıda oturmaktan Sayın Alçı rahata fazlasıyla alışmış ve zaten başarısız olan kariyerini de bitirme noktasına gelmiştir.”

  Halil BÜYÜKAYHAN

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Eğitim-İş’ten, , çok, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı