Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 11:20 Bu haber 1627 kez okundu
 
Durgun’dan Böcek’e zam eleştirisi
Tanışma ve değerlendirme toplantısında basın mensupları ile bir araya gelen MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i yapılan zamlar üzerinden eleştirerek “Muhittin Böcek, özellikle elektriğe, suya ve tramvaya yapmış olduğu zamlar ile seçimden önce vermiş olduğu sözlerin bir kısmını gerçekleştirmemiştir” dedi
Siyaset Haberi
Durgun’dan Böcek’e zam eleştirisi

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy’un istifası üzerine görevi devralan Hilmi Durgun, 40 günlük sürenin ardından düzenlediği tanışma ve değerlendirme toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Divan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Durgun, Başkan Muhittin Böcek’in yönetim anlayışına eleştiri getirerek, “Muhittin Böcek seçimden önce kısa, orta ve uzun vadeli bazı projeleri olduğunu açıklamıştı. Özellikle toplumu ilgilendiren elektriğe, suya ve tramvaya yapmış olduğu zamlar ile vermiş olduğu sözün bir kısmını gerçekleştirmemiştir. Uzun vadeli projelerini de yaptığı zaman hep beraber değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

“15 TEMMUZ’DA BAHÇELİ HEDEF ALINDI”

 

15 Mayıs 2016 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üzerine oyunlar oynandığını ve bu oyunların sonucunda ülkenin darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Durgun, “Ülkemiz 2010 ve 2016 yılları arasında çözüm süreci, ihanet süreci, seyyar mahkemelerin kurulması gibi buhranlı bir süreç geçirdi. Bunların önündeki en büyük engel olan MHP ve genel başkanı üzerine operasyon gerçekleşmeyince 15 Temmuz darbe girişimine kalkışılmış ve başarısız olunmuştur” dedi.

 

“BARIŞ PINARI HAREKÂTI ‘BEKA SORUNU’NUN SONUCUDUR”

 

Suriye’nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekâtı ile MHP lideri Bahçeli’nin seçim dönemi dillendirdiği ‘beka sorunu’nun birbiri ile bağlantılı olduğunu belirten Durgun, “Sayın Bahçeli’nin 14 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde tüm Türkiye’de ifade ettiği ve toplumun bir kısmı tarafından anlaşılamayan beka meselesi vardı. Bu beka meselesi seçim sürecinde çok çarpıtıldı. Yanlış çarpıtmaların tamamının aslında son yapılan Barış Pınarı Harekâtı ile asılsız olduğu ve genel başkanımızın ne demek istediği görülmüştür” şeklinde konuştu.

 

“BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NDAN İSTEDİĞİMİZİ ALDIK”

 

Beka sorununun Barış Pınarı Harekâtı ile birlikte anlaşılır olduğunu söyleyen Durgun, “5 günde Tel Abyad’a indik. Her ne kadar televizyonlarda bazı yayıncılar bunun aksini iddia etse de Türkiye Barış Pınarı Harekâtı’ndan istediğini almıştır, almaya da devam edecektir” diye konuştu.

 

AK PARTİ İLE 179 KONUDA HEMFİKİR DEĞİLİZ

 

Dış politikada alınan milli kararlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim yanında olduklarını aktaran Durgun, iç politikada hemfikir olunmayan konuların varlığından bahsederek, “Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk meclis oturumundan bu güne kadar cumhurbaşkanı ve bakanlar kuruluna yürütme ile alakalı yaklaşık 179 konuda teklif sunduk. MHP, ittifak içerisinde olduğu hükümete 179 konuda hemfikir olmadığını en üst makam olan TBMM’de dile getirmiştir” dedi.

 

“ÖNCE ÜLKEM, SONRA PARTİM”

 

EYT, 3600 ek gösterge, uzman çavuşların durumu, beş yıllık şartlı ceza indirimi ve benzeri toplam 179 konuda AK Parti ile aynı fikirde olmadıklarını ifade eden Durgun, “2020 yılı bütçe görüşmelerinin ‘memurun idam fermanı’ olduğunu geçtiğimiz günlerde en yasal haklarımızdan olan protesto hakkımızı kullanarak dile getirdik. Cumhur İttifakı, hiçbir koltuk kaygısı gütmeden önce ülkem ve milletim sonra partim düsturu üzerinden yapılmış olan bir ittifaktır. İç politika meselelerindeki yürütme ile ilgili hususlarda MHP kararlı ve tutumlu bir şekilde itirazlarını TBMM’deki 50 milletvekili ile yapmaktadır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Durgun’dan, Böcek’e, zam, eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı