301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 15:27 Bu haber 668 kez okundu
 
Doğada mini Hint festivali
Kültür Haberi
Doğada mini Hint festivali

 

 

 

 

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - 'GEZGİNİN İzi Hindistan'ın Gizi' adlı fotoğraf sergileriyle ünlenen Hindistan sevdalısı Mine Candar, geleneksel bir Hint festivali olan 'Holi Boya Bayramı'nı Antalya'da yaşattı.

 

Fotoğraf çekme merakını yurt dışı gezileriyle birlikte profesyonel hale getiren Mine Candar, yılda birkaç kez dostlarıyla birlikte Hindistan'a gezi düzenliyor, çektiği fotoğraf karelerini dijital sunumla Antalyalı fotoğrafseverle paylaşıyor.

 

Evinde de Hindistan'dan gelen konuklarıyla birlikte 'Hindistan Geceleri' düzenleyen, Hindistan'a özgü yemek ve tatlılar ikram eden Mine Candar, Antalya ve birçok ilde de fotoğraf sergileri açıp Hindistan'daki gizemli yaşamı tanıtıyor.

 

Sevdası yüzünden 'Hindistan'ın Antalya Fahri Konsolosu' olarak dillendirilen Mine Candar, bu kez de dostlarını toplayıp Demre ilçesinde kamp kurdu, tarihi Likya Yolu üzerinde Hindistan'ın geleneksel 'Holi Festivali'nin minisini canlandırdı.

 

Mine Candar, Hindistan gezileri sırasında beraberinde getirdiği doğal bitkisel boyaları dostlarının avuç içlerine, yüzlerine, kollarına, üzerlerindeki kıyafetlere sürüp renklendirdi, müzik eşliğinde Hintçe şarkılar hep bir ağızdan seslendirildi.

 

Bedenleri rengârenk olan grup üyeleri, doğada müzik eşliğinde Hindistan'a özgü kıyafetler de giyip gizemli ülkenin geleneksel danslarını sergiledi. Mine Candar'ın hazırladığı Hindistan tatlısı ikram edildi.

 

Kendilerini Hindistan'da gibi hissederek doyasıya eğlenen grup, "Sanki bir rüya yaşadık" diyerek, Mine Candar'a renkli, keyifli, neşeli organizasyonu için teşekkür etti.

 
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Doğada, mini, Hint, festivali,
Yorumlar
Haber Yazılımı