301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 11:13 Bu haber 2094 kez okundu
 
DC44 hattının kaldırılmasına tepki
Meydan Depolama- Organize Sanayi arasında hizmet veren DC44 hattının kaldırılmasına vatandaş tepki gösterdi. Hattın kaldırılmasıyla Döşemealtı’ndan merkeze gelmek için aktarma yapmak zorunda kalan vatandaşlar DC44’ü geri istiyor.
Yaşam Haberi
DC44 hattının kaldırılmasına tepki

Döşemealtı’ndan Antalya merkeze gelen DC44 hattı 14 Temmuz Pazar günü kaldırıldı. Hattın çarşıya gelen tek otobüs olduğunu ve bu hattın kaldırılmasından dolayı mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar artık aktarma yaparak çarşıya geldiklerini ve bu hat yerine merkeze tek seferde gelebilecekleri bir hat talep ettiklerini belirtti.

 

“KULLANIM YOĞUNLUĞU DÜŞÜK”

DC44 hattı yerine başka bir hat çalışması olmadığını söyleyen Ulaşım Dairesi Şikayet Hattı Çağrı Merkezi yetkilileri, hattın az kullanılması nedeniyle kaldırıldığını söyledi. Yetkililer, “Kullanım yoğunluğu raporlaması çekiliyor. Bu doğrultuda işlem yapılmakta. Yolculuk verileri doğrultusunda işlem gerçekleştirilmiştir” diyerek DC44’ün kaldırılmasının ardından vatandaşın aktarma yaparak merkeze ulaşabileceğinin bilgisini verdi.

 

VATANDAŞ AKTARMA YAPMAYA MECBUR

Duruma sosyal medya üzerinden tepki gösteren bir vatandaş, “Ben Döşemealtından yazıyorum. Lütfen okuyun ve paylaşın. Hayatımızdan DC44’ü kaldırmışlar. Çarşıya direkt olarak inebildiğimiz tek hat DC44 hattıydı. Tekrar hattımızı geri geri istiyorum” ifadelerini kullandı.  Ulaşım sıkıntısı yaşayan bir başka vatandaş ise, “Merhabalar, Döşemealtı’ndan Mark Antalya’ya giden DC44 adlı otobüs kaldırılmış. Şu anda Döşemealtı’ndanMarkantalya tarafına tek seferde giden bir otobüs yok. Bu anlamda ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Döşemealtı’nda oturan bir vatandaş olarak bu hat üzerinde yeni bir otobüs çıkarılmasını temenni ederim” dedi.

Hazel Berkalp

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: DC44, hattının, kaldırılmasına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı