301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 13:57 Bu haber 500 kez okundu
 
CHP’li Şahin’den velilere uyarı: “Soyguna ortak olmayın!”
Servis ücretleri ile ilgili uyarıda bulunan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, velilere seslenerek, “Bu soyguna ortak olmayın, UKOME’nin belirlemiş olduğu fiyatlar dışında, sizden servis ücreti adı altında fazla para alınmasına müsaade etmeyin” dedi.
Gündem Haberi
CHP’li Şahin’den velilere uyarı: “Soyguna ortak olmayın!”

2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala UKOME’nin aldığı karar doğrultusunda devlet ve özel okulların servis araçları için farklı tarifeler uygulanacağını söyleyen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, çocuğunu özel okula gönderen velileri, servis ücreti adı altında fazladan para almaya çalışan fırsatçılara karşı uyardı.

 

RANTÇILARI KIZDIRAN KARAR

Okul servis araçları için UKOME kararıyla devlet ve özel okullarına ayrı ayrı tarifeler belirlenmesinin birtakım rantçıları kızdırdığını belirten Şahin, “Özel okul yönetimlerinin kendi kafalarına göre belirlemiş olduğu yüksek okul servisi ücretlerinin, ekonomik açıdan velileri oldukça zor durumda bıraktığı bir gerçektir” dedi.

 

DEVLET’TE 185 TL, ÖZEL’DE 295 TL

0-3 kilometre için devlet okullarında 185 TL, özel okullarda hostes ücretiyle birlikte 295 TL olarak belirlenen fiyat tarifelerine tepki gösteren okul yönetimlerine cevap veren Şahin, eğitimin geldiği son noktadan dolayı çocuklarını özel okula göndermeyi tercih eden velilerin yüksek masraflar karşısında oldukça zorluk çektiğini ifade etti. Şahin, “Veliler; yıllık okul ücretlerinin yanı sıra, servis, yemek, kırtasiye gibi birçok masrafa girmekte, ekonomik krizin geldiği nokta itibarı ile de her geçen gün artan masraflar karşısında oldukça zorlanmaktadır. Bir de bu masrafların üzerine birtakım rantçıların velileri maddi olarak daha fazla nasıl soyabiliriz düşüncesiyle eklemiş olduğu masraflar var. Bu masrafların en başında da okul servis ücretleri bulunuyor. UKOME’nin bu konuya el atarak, devlet ve özel okullar için iki ayrı fiyat tarifesi belirlenmesi kararı oldukça önemlidir” şeklinde konuştu.

 

FAZLA ÜCRET ÖDEMEYİN

UKOME kararının alınmasında desteği olan Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin’e teşekkürlerini ileten Şahin, velilere seslenerek, “Bu soyguna ortak olmayın, UKOME’nin belirlemiş olduğu fiyatlar dışında, sizden servis ücreti adı altında fazla para alınmasına müsaade etmeyin” dedi.

Halil Büyükayhan

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: CHP’li, Şahin’den, velilere, uyarı:, “Soyguna, ortak, olmayın!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı