301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
04 Kasım 2020 - Çarşamba 16:36 Bu haber 127 kez okundu
 
CHP’li Nusret Bayar: KYK borçları silinsin
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, üniversite mezunu gençlerin işsizlikle boğuşmasının yanı sıra KYK borçlarıyla da başının dertte olduğunu belirterek “KYK borçları silinsin, gençlerin önü açılsın” dedi
Yaşam Haberi
CHP’li Nusret Bayar:  KYK borçları silinsin

  Üniversite’den mezun olan gençlerin işsizlikle mücadele ettiğine dikkat çeken CHP İl Başkanı Nusret Bayar, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarının silinmesi gerektiğini söyledi. Üniversiteyi bitirir bitirmez borçlarla boğuşmak zorunda bırakılan yaklaşık 3 milyon 100 bin öğrenci hakkında borcunu ödeyemediği için yasal işlem başlatıldığını hatırlatan Bayar, “Genç işsizliği cumhuriyet dönemi rekorlarını kırmakta, gençlerin büyük çoğunluğu hem işsiz hem borçlu ya da yarınını planlayamayacak derecede güvencesiz olarak hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor. Tüm bunları üstüne bir de KYK borçları ekleniyor” diye konuştu.

  “Öğrenciler müşteri gibi görünüyor”

  Öğrencilerin birer müşteri gibi göründüğünü ve kredi almaya zorlandığını kaydeden Bayar, “Mezun olduktan sonra da bu krediyi ödeyebilecekleri bir iş bulamadıkları için yüksek faizler eşliğinde borçlar katlanıyor. Çoğu genç için yasal işlem başlatılmış durumda” şeklinde konuştu.

  “Gençler umutsuz”

  Gençlerin borçlarının ödeyemediği zaman her ay yüzde 1.4 oranında gecikme zammı uygulandığını belirten Bayar, “Aylık faizler yüzünden 30 bin liraları bulan borç yüküyle karşılaşan gençler umutsuz. Saray rejimi işine gelince bir kararname ile birçok büyük şirketin milyarlarca lirayı bulan vergi borçlarını silebiliyor. Demek ki isteyince oluyor. Çağrımızı sunalım: KYK borçları silinsin, gençlerin önü açılsın” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: CHP’li, Nusret, Bayar:, , KYK, borçları, silinsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı