Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:31 Bu haber 817 kez okundu
 
CHP’li Hasan Şahin: ‘Muratpaşa’nın iradesi yok sayıldı'
Muratpaşa’daki kamu alanlarının özelleştirilmesine ilişkin hazırlanan plan notları, kamu yararı olmadığı ve ilgili kurumların görüşü alınmadığı gerekçesiyle İYİ Parti, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Toplantı sonrası açıklamada bulunan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “AKP, MHP ve İYİ Parti Muratpaşa’nın iradesini yok saymıştır. Rantçıların yüzünü güldürmüştür” dedi
Siyaset Haberi
CHP’li Hasan Şahin: ‘Muratpaşa’nın iradesi yok sayıldı'

Muratpaşa’da yaşanan ittifak gerilimi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de kendini gösterdi. Muratpaşa’daki kamu alanlarının özelleştirilmesine ilişkin hazırlanan plan notları, Büyükşehir Belediye İmar Komisyonu kararından sonra meclis gündemine sunuldu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla reddedilen karar sonrası açıklamada bulunan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “Kamu alanlarını toplayıp belediyeye dava açmayı iş haline getirmiş rant yiyicilerin, bugün yüzü gülüyor. Muratpaşa halkının vergileriyle oluşan belediye bütçesini, rantçılara yedirmek istiyorlar. Kamunun her kuruşunu Muratpaşalılara hizmet için harcayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı mağdur etmeye çalışıyorlar. Başkanımız proje üretmesin, sosyal hizmet vermesin, mahalleleri yenilemesin istiyorlar” diye konuştu.

 

NEDENİNİ SORDU

 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar ile birlikte AK Parti, MHP ve İYİ Parti tarafından Muratpaşa’nın iradesinin yok sayıldığını söyleyen Şahin, “Muratpaşa’da mezbelelik alanları ortadan kaldıracak plan düzenlemesi sizi neden bu kadar üzüyor? Muratpaşalıların mülkiyet hakkını kullanabilecek olması neden zorunuza gidiyor? Muratpaşa Belediyesi’nin haksız kamulaştırma yükünden kurtulmasını neden istemiyorsunuz? Başkanımızın kamu zararının önüne geçmesi mücadelesi, sizi neden tedirgin ediyor?” ifadelerini kullandı.

 

“GAYRETİMİZ DEVAM EDECEK”

 

Antalya Belediyesi döneminde yapılan imar planlarının sonucu olarak Murataşa’da park, spor ve sosyal tesis alanı gibi birçok yerin vatandaşın özel mülkiyetindeki arsaların birleştirilmesiyle oluşturulduğunu kaydeden Şahin, “Bu durum çeyrek asırdır hem vatandaşımızın hem Muratpaşa Belediyesi’nin sırtına kambur olmuştur. Bu durumu ‘kamu yararını koruyarak’ çözme gayretimizde ısrar edeceğiz. Çünkü bizim yerimiz halkımızın yanıdır, bizim tarafımız Muratpaşa’mızın tarafıdır” dedi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: CHP’li, Hasan, Şahin:, ‘Muratpaşa’nın, iradesi, yok, sayıldı',
Yorumlar
Haber Yazılımı