301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 11:34 Bu haber 711 kez okundu
 
CHP’li Arı’dan hakarete yönelik soru önergesi
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Bağlı Toros Emlak Müdürlüğünde müdür yardımcılığı yapan Kadri Korkmaz hakkında, siyasi parti yöneticilerine yönelik hakaret nedeniyle Bakan Kurum’a soru önergesinde bulundu.
Siyaset Haberi
CHP’li Arı’dan hakarete yönelik soru önergesi

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bağlı Toros Emlak Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı yapan, daha önce de hakkında Atatürk’e hakaret nedeniyle soruşturma açılan Kadri Korkmaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden siyasi partilere karşı bulunduğu hakaret içerikli paylaşımlar CHP Milletvekili Cavit Arı tarafından meclise taşındı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a konu hakkında soru önergesinde bulunan Arı, bakanlık tarafından iddialara yönelik bir araştırma yapılıp yapılmadığı hakkında sorularını cevaplandırması üzere Bakan Kurum’a yazılı olarak iletti.

 

Soru önergesinde Bakan Kurum’a cevaplandırması üzere şu soruları iletti:

Bahsi geçen Bakanlığınıza bağlı kamu görevlisinin başta Atatürk’ün manevi şahsiyetine karşı ve siyasi parti yöneticileri hakkında iddia edilen şekilde hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı konusu hakkında tarafınızdan yapılmış bir araştırma ve inceleme var mıdır?

Var ise bu şekilde kamu görevi ile ilgisi olmayan hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin halen aynı görevde tutulması ne kadar doğrudur?

Bir bürokratın sosyal medya hesabından siyasetin içine bu kadar girmesini gerektirecek paylaşımlarda bulunması ayrıca ne kadar doğrudur?

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: CHP’li, Arı’dan, hakarete, yönelik, soru, önergesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı