Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 17:26 Bu haber 841 kez okundu
 
CHP ihtiyaç sahibi çocukları sevindiriyor
CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları, oluşturduğu “Bir Çocuğu Da Sen Sevindir” projesiyle ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye yardımında bulunuyor. İlçe temsilcileri ve muhtarlar vasıtasıyla çocuklara ulaştıklarını belirten Başkan Omca Coşarcan Kaya, bu çalışmalar yürütülürken hiçbir siyasi ayrım gözetmediklerini ifade etti.
Gündem Haberi
CHP ihtiyaç sahibi çocukları sevindiriyor

Geçen sene başlatılan projenin bu sene ikincisinin hayata geçirildiğini aktaran Kaya, geçen sene yardımda bulunulan çocuk sayısının 90 olduğunu, bu sene ise an itibariyle 50 çocuğa dokunabildiklerini iletti. Kaya, bu sayının artış göstermesinin muhtemel olduğunu belirterek, “Geçen sene 15-20 mahalleye yardım götürdük. Şu an 10 mahalleyi bitirmiş bulunuyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Projemizin sona ermesi için önümüzde daha 1 hafta var. Bu yüzden sayının artacağını umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

İhtiyacı olan çocuklara muhtarlar ve mahalle temsilcileri vasıtasıyla ulaştıklarını söyleyen Kaya, yardımların sadece kırtasiye, çanta gibi okul ihtiyaçlarıyla sınırlı kalmadığını bunun yanında evdeki ihtiyaçların da karşılandığını aktararak çok kapsamlı bir şekilde düşünüp hareket ettiklerini kaydetti.

 

BAĞIŞÇILAR DA DESTEK VERİYOR

Geçen sene yardım almış ve bu sene de ihtiyacı olan kişilere destekte bulunmaya devam ettiklerini belirten Kaya, bunun yanında her sene başka ihtiyaç sahibi ailelere de ulaşmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Bu süreçte siyasal parti, kişi, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yardımda bulunduklarını aktaran Kaya, “Bu projeyi geçen sene başlatıp her sene yapılabilir bir proje haline getirdik. Öncelikle kendim ve yönetimim bağışçı oluyoruz. Ayrıca bir ay öncesinden başlayarak para kabul etmeden, kitap, kırtasiye çanta gibi malzeme yardımında bulunan bağışçılarımızın da ilettiklerini çantanın içine yerleştirerek çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Bunları yaparken de kesinlikle kişileri ifşa etmemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

SENEYE LİSELER DE DÂHİL EDİLECEK

Şimdilik ihtiyaç ürünlerini sadece ilkokul ve ortaokul olarak belirlediklerini, önümüzdeki senelerde lise öğrencilerini de kapsayan çalışmalar yürüteceklerini söyleyen Kaya, özellikle kırsal kesimlere yoğunlaşarak buralarda farkındalık yaratmak istediklerini dile getirdi.

 

YENİ BAĞIŞÇILARA İHTİYAÇ VAR

Sağlık ve eğitim alanında farklı çalışmalar da yürüttüklerini belirten Kaya, “Geçen sene üniversiteli gençlerimiz için bir proje başlatmıştık. Hem kendimiz hem de çevremizden bağışçı bularak çocuklarımızın yiyecek ihtiyaçlarına destek olmaya çalıştık. Bir restoranla anlaşarak ev yemeği yemelerine vesile olduk. Şimdi de yeni bağışçılar ve yerlere ihtiyacımız var. Bunun arayışı içerisindeyiz” dedi.

 

KADINA ŞİDDET PANELLERİ DÜZENLENİYOR

Sağlık alanında yürüttükleri projeler ile kadına şiddet konusunun üzerine gittiklerini aktaran Kaya, kadına şiddet konusunda bir uzman, psikolog, avukat ve kadın doğum doktorundan oluşan ekiple birlikte belirlenen yerlerde 3-4 saatlik paneller gerçekleştirerek katılımcıları yönlendirdiklerini, başka bir sıkıntısı olanları ise not edip takibini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

AĞAÇ DİKİM PROJESİ BU SENE BAŞLAYACAK

Bütün sivil toplum kuruluşlarının yanında olduklarını belirten Kaya, Türkiye genelinde başlaması planlanan ağaç dikim projesini CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları olarak bu yılın sonuna kadar hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, “Konuyla ilgili çalışmalarımıza başladık. Şu an yer arayışındayız. Biz çalışmayı ve hizmet etmeyi 12 aya yaydık. Önemli olan bizim hep beraber kardeşçe yaşadığımızı ve birbirimize ihtiyacımız olduğunu göstermek” diye konuştu.

Halil Büyükayhan/ÖZEL

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: CHP, ihtiyaç, sahibi, çocukları, sevindiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı