301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
10 Aralık 2020 - Perşembe 14:36 Bu haber 21 kez okundu
 
CHP’de örgüt RAHATSIZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in CHP Genel Merkezinin önerisiyle genel sekreter yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş’u görevden alması örgüt içinde rahatsızlıklara sebep oldu. CHP İl Başkanı Nusret Bayar, konuya ilişkin açıklama yaparak tasarrufun Başkan Böcek’te olduğunu ancak Karakuş’un görevine iade edilmesi gerektiğini söyledi
Siyaset Haberi
CHP’de örgüt  RAHATSIZ

  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde koronavirüs tedavisindeyken CHP Genel Merkezi tarafından genel sekreter yardımcılığına Hüseyin Karakuş atanmıştı. Başkan Böcek, görevinin başına geçer geçmez Karakuş’u görevden aldı. Bunun üzerine CHP örgütü içerisinde rahatsızlıklar oluşmaya başladı.

  “Göreve iade edilmeli”

  CHP İl Başkanı Nusret Bayar, yaşanan gelişmeler sonrası yazılı açıklamada bulunarak, “Uzun süren tedavi sürecinin ardından hastalığını yenerek aramıza dönen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'in görevine başlaması bizleri son derece mutlu etmiştir. Fakat göreve gelir gelmez ilk icraat olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önerisiyle Antalya'ya gelip görevine başlayan Hüseyin Karakuş'un görevden alınması örgütte ciddi rahatsızlık yaratmıştır. Konu ile ilgili tasarruf yine Belediye Başkanımızındır ama Genel Merkezimizin önerisi doğrultusunda bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve Hüseyin Karakuş'un görevine iade edilmesini umuyoruz” dedi.

  “Bizleri derinden üzdü”

  CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile rahatsızlığını şu şekilde dile getirdi: “Genel Merkezimiz tarafından önerilmiş olan Sayın Hüseyin Karakuş'un görevden alınmış olması bizleri ve Parti tabanımızı derinden üzmüştür. Umuyorum ki bir an önce görevine iade edilecektir.”

 

  Halil BÜYÜKAYHAN

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: CHP’de, örgüt, , RAHATSIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı