Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 19:01 Bu haber 1044 kez okundu
 
CHP’de Bayar görevi devraldı
CHP’nin 37’nci olağan kongresinde il başkanlığına seçilen Nusret Bayar, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Ahmet Kumbul’dan devraldı
Siyaset Haberi
CHP’de Bayar görevi devraldı

CHP İl Kongresi’nde 335 oy alarak, rakibi mevcut başkan Ahmet Kumbul’u 43 oy farkla geride bırakıp başkanlığa seçilen Nusret Bayar için CHP İl Binası önünde devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törene, CHP Milletvekili Rafet Zeybek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve çok sayıda partili katıldı. Devir teslim töreninde eski başkan Ahmet Kumbul ile yeni başkan Nusret Bayar el ele poz vererek birlik ve beraberlik mesajlarını yineledi.

 

“CHP KONGRELERİNİN KAYBEDENİ OLMAZ”

 

CHP İl Başkanı Nusret Bayar, CHP’nin yoldaşlığın, kardeşliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün partisi olduğunu söyleyerek, “37’nci olağan kongremizi geride bıraktık. Kongremiz barış, kardeşlik, dostluk, dayanışma içerisinde geçti. Tüm partililerimize teşekkür ediyorum, hepiniz sağ olun var olun. CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz. CHP kongreleri bir bayrak yarışıdır. Parti içerisinde kongrelerimiz biter, çalışma devam eder. Bugüne kadar partimize, partimizin başarısına emek veren, katkı koyan Ahmet Kumbul’a ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da hep birlikte CHP’nin başarısı için el ele, kol kola, omuz omuza çalışacağız. Sizlere bir kez daha söz veriyorum; sevgiyi, barışı, kardeşliği, yoldaşlığı Antalya’da zirveye, Türkiye’de hep birlikte iktidara taşıyacağız. Çünkü bizim kavgamız; ezenle, sömürenlerle, düzenle ve bu ülkeyi tek kişi yönetenlerle.  Bunun kavgasını ve mücadelesini vereceğiz. Bunun için en büyük gücümüz örgütümüz ve örgütlü mücadelemiz olacak. Sizlerle birlikte el ele, kol kola, omuz omuza mücadele ederek CHP’mizi Antalya’da birinci parti, Türkiye’de iktidar yapacağız. Çıktığımız bu yolda birlik, beraberlik, dayanışma ve örgüt hukuku çerçevesinde omuz omuza mücadele edeceğiz” dedi.

 

“İKİ YILDA İKİ SEÇİM GEÇİRDİK”

 

Eski başkan Ahmet Kumbul da birlik ve beraberlik mesajları vererek, “İki yıl boyunca görev yaptığım öncelikle yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, kadın kollarıma, gençlik kollarıma ve tüm örgütüme teşekkür ediyorum. Hep beraber iki yılda iki seçim geçirdik. Hep sahadaydık, çalıştık. Bayrağı bir yere taşıdığımıza inanıyorum. Yeni seçilen arkadaşlarımızın o bayrağı daha da yukarıya taşıyacaklarına inanıyorum. Buradan önce yönetim içinde sonra örgüt içinde daha sonra da ittifak içinde bir birlik, beraberlik, bütünlük dahilinde çalışma yapabilirsek, eğer herkes kucaklanır, kimse ötekileştirilmezse ve sokaktaki tüm vatandaşlarımıza dokunup her bireyin sorununa çözüm önerileri götürebilirsek iktidar yürüyüşüne Antalya’dan çok büyük katkı sunacağımızı düşünüyorum. Ben burada başta il başkanımız Nusret Bayar’a ve yönetim kurulu üyelerine tekrar başarılar diliyorum. Önümüzdeki sürecin CHP’ye iktidarı getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“KUVÂ-Yİ MİLLİYE RUHUYLA ÇALIŞACAĞIZ”

 

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek de tüm vekilleri temsilen devir teslim töreninde yer aldığını belirterek, “Cumhuriyetimiz çok büyük bir tehdit altındadır. ‘Bizim ne yapmamız gerekiyor?’ derseniz, 1919 yılında ne yaptıysak onu yapacağız. Kuvâ-yi Milliye ruhuyla çalışacağız. Biz bir olabilirsek, birlikte el ele verebilirsek mutlaka başaracağız. İnanıyoruz ki önümüzdeki ilk seçimlerde CHP’yi iktidara taşıyacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Asla birbirimize karşı ötekileştirici, yıpratıcı, kırıcı sözler kullanmayacağız. Tabii ki eleştireceğiz ama her birimizin yaptığı eleştiri mutlaka CHP’ye katkı sağlayacak eleştiri olacaktır. Kendi aramızdaki tartışmaları bırakıp hep birlikte ülkeyi bir çıkmazın içine sokan iktidarı devirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Nusret Bayar, Ahmet Kumbul ve törene katılan başkanlar el ele objektiflere poz verdi.

 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: CHP’de, Bayar, görevi, devraldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı