301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
19 Mart 2021 - Cuma 10:00 Bu haber 44 kez okundu
 
Çanakkale’de destan yazdık
Birleşik Kamu-İş Antalya İl Başkanlığı, tarihimizin unutulmaz mücadelelerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümünde yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferi’nin ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığının destanı olduğuna vurgu yaptı
Gündem Haberi
Çanakkale’de  destan yazdık

  Birleşik Kamu-İş İl Başkanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılında bir kutlama mesajı yayınladı. Açıklamada, Birinci Dünya Savaşı’nda ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale zaferinin ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığının destanı olduğu belirtilerek şöyle denildi: “Çanakkale Boğazı’nda, 3 Kasım 1914-18 Mart 1915 tarihleri arasında bir dizi deniz ve kara savaşlarında büyük bir zafere imza atan kahraman şehitlerimizi de unutmuyoruz. Emperyalist devletler; boğazları ve Anadolu’yu, Türk ulusunun elinde alarak ülkeyi parçalamak istemelerine karşı Türk Ordusu’nun ve Türk ulusunun şanlı direnişiyle karşılaşmıştır. Çanakkale’de emperyalizme karşı; inançlı, fedakar, kararlı, örgütlü vatanseverlerin mücadelesi sonucunda büyük bir başarı kazanılmıştır.”

  Zafer kazanıldı

  Çanakkale’de, ulusal onurlarını her şeyin üstünde tutan; tüm olumsuzluklara, imkansızlıklara, zorluklara rağmen emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer kazanıldığı hatırlatılarak, “Tüm farklılıklara ve zorlu şartlara rağmen birlik ve beraberlik içerisinde mücadele yürüten Türk halkı Çanakkale zaferini başarıya taşımıştır. Bu yönüyle Çanakkale zaferi, dünyanın ve ülkemizin tarihini yeniden çizerek tüm mazlum halkların emperyalizme karşı ilk zaferini ve Kurtuluş Savaşımızın direniş ruhunu oluşturmuştur. Emperyalizme karşı kazanılan Çanakkale zaferi, sıradan bir savaş ya da kolayca kazanılmış bir zafer değildir.  Kurtuluş savaşımızın temelleri, Çanakkale'nin sularında, Conkbayırı'nda ve Anafartalar'da atılmış ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır. Çanakkale zaferi; insanlık tarihinin en büyük ve en çetin mücadelesinin yaşandığı savaşların yaşandığı topraklardır. Çanakkale zaferi, her siperde omuz omuza mücadele eden askerlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, genç ve yaşlılarımızın kan ve gözyaşlarının eseridir” denildi.

  Dahi lider hediye etti

  Açıklamada, Çanakkale Zaferi’nin emperyalizme karşı özgürlük ve bağımsızlığın tarihi olduğu da ifade edilerek şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale Zaferi; Türk ulusuna, tüm dünyanın hayran olduğu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi dahi bir lideri hediye etmiştir. Çanakkale Zaferi; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş zeminini hazırlayan koşulları oluşturmuştur. Çanakkale Zaferi; Türk ulusuna demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Çanakkale Destanı’nın 106.yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.”

  Kubilay ELDEMİRCİ

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Çanakkale’de, , destan, yazdık,
Yorumlar
Haber Yazılımı