301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 12:40 Bu haber 182 kez okundu
 
Büyükşehirden Korkuteli'de tarımsal sulamaya büyük katkı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nin Akpınar, Yediözler ve Sığırlı mevkilerinde yüksek debili olan kaynak sularını yapılan kazılar neticesinde Korkuteli Çağman Göleti Sulama Tesisi gölet havzasına iletimini sağladı
Gündem Haberi
Büyükşehirden Korkuteli'de tarımsal sulamaya büyük katkı

Büyükşehir Belediyesi, tarımsal kalkınmaya katkı sağlamak için kırsal bölgelerde gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı gerçekleştirdiği çalışmayla Korkuteli Çağman Göleti Sulama Tesisi gölet havzasını besleyen Akpınar, Yediözler ve Sığırlı mevkilerinde bulunan ve yaz aylarında düşük ama kış aylarında yüksek debili olan kaynak sularının gölet havzasına iletimi sağladı. 

 

Kaynak suyu kaybı önlendi 
 

Ekipler, açık kanal sisteminde iş makineleriyle 2 kilometre uzunluğunda kanal açtı. Yapılan çalışma sonucunda Kozağacı, Duraliler yaylası ve Elmalı Çalpınar mahalleleri ile Mamatlar mahallesinin bir kısmını kapsayan yaklaşık beş bin dekar arazinin tarımsal sulamasına katkı sağlanacak. 
 

Kaynak sularının gölet havzasına iletiminin sağlanmasıyla suyun daha fazla depolanması sağlanacak ve tarımsal sulama yapan Antalyalı çiftçilerin sulama suyu sıkıntısı çekmesi önlenecek.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Büyükşehirden, Korkuteli'de, tarımsal, sulamaya, büyük, katkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı