301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 11:35 Bu haber 5016 kez okundu
 
Büyükşehir’in küfürbazları
31 Mart seçimleri öncesinde AKP için cansiperane çalışan Büyükşehir personelinin kurduğu Whatsapp grubundaki mesajlarda Atatürk’e, Muhittin Böcek’e ve CHP’ye ağır küfürler edildiği ortaya çıktı.
Gündem Haberi
Büyükşehir’in küfürbazları

31 Mart yerel seçimlerinde Antalya’da seçim çalışmaları yapan Ak Partili belediye çalışanlarının Whatsapp yazışmaları dikkat çekti. Seçim çalışmaları organizasyonu için oluşturulmuş, küfür ve hakaret içerikli konuşmaların yer aldığı Whatsapp grubunda Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek’e de ağır küfürler edildiği ortaya çıktı. 31 Mart seçimlerinde Antalya’yı yönetmeye iki aday talip oldu. O zamanki mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti tarafından tekrar aday gösterilirken, CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı ise o dönemde Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapan Muhittin Böcek oldu. Seçimleri Muhittin Böcek kazandı. Seçim süresi boyunca Ak Parti ve Menderes Türel lehine çalışma yürütmek için Whatsapp grubu kuran belediye çalışanlarının sinkaf içerikli mesajları okuyanların yüzünü kızarttı. 

 

İŞTE O MESAJLAR

 

Muhittin Böcek’in seçimi kazanmasına tepki gösteren Ali Özmutlu adlı Büyükşehir Belediyesi çalışanı, “Arkadaşlar Antalya bekasını değil belasını seçti maalesef” ifadesini kullandı. Aynı konuşmaya yanıt veren Sercan Karayel isimli çalışan ise şunları söyledi:  “Ben böyle işin içine s.çayım ya 5 seneyi g.tüne s.ksunlar şimdi. O. Çocuğu hocanın ki gibi dönem olacak. Yazıklar olsun. Antalya tarihinde acaba Menderes Başkan kadar hizmet eden başkan görüldü mü ki”.

Seçimde Muhittin Böcek’e oy veren Antalyalılara da sert sözler söyleyen Ali Özmutlu gruba, “Sinirden ağlayacağım şimdi ben böyle Antalya’nın aq bu kadar hizmet fazla bu k.hpelere” mesajını gönderdi.

 

ATATÜRK’E HAKARET

 

Muhittin Böcek’in öne geçtiği dakikalarda tepki gösteren Volkan Saha isimli grup üyesi, “11 bin öne geçti Muhittin. Bacısını s.keyim” ifadesini kullandı. Aralarında alay eder tarzda konuşmaların da geçtiği grupta Erkan Celen, Fatih Düzen’e “Atatürk dövmesi yaptırmaya ne zaman gidiyoruz?” sorusunu yöneltti. Düzen ise bu soruya “Caiz olsa sadece kaba yerime yaparım” diyerek yanıt verdi.  CHP’li Cahit İnceoğlu’nun hayatını kaybettiğini grupta duyuran Volkan Saha, İnceoğlu’nun fotoğrafını gruba göndererek “Gebermiş p.ç” notunu düştü.

 

Bahadır Çinar

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Büyükşehir’in, küfürbazları,
Yorumlar
Haber Yazılımı