301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 09:14 Bu haber 1876 kez okundu
 
Bu sese kulak verin
Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde simit satarak geçimini sağlayan Mehmet Dede eşinin belden aşağısının felç olması nedeniyle bakım masraflarını tek başına karşılayamadığını belirterek Kaymakamlıktan ve Büyükşehir Belediyesinden yardım talebinde bulundu.
Yaşam Haberi
Bu sese kulak verin

80 yaşında olup Muratpaşa’da İsmetpaşa durağı yakınlarında simit satarak geçimini sağlayan  Mehmet Dede karısın yüzde 95 engelli raporu olduğunu söyledi. Eşinin bakım masraflarının tek başına karşılamakta zorlandığını belirten Mehmet Dede “ Eşim 75 yaşında belden aşağısı felç yüzde 95 engelli raporu var. Kendisi yataktan çıkamadığı için bakıcı tutmak zorunda kaldım. Bir yıl önce eşime maaş bağlanması için  Kaymakamlığın sosyal hizmetler bölümüne başvurdum yardım edeceklerini düşündük sonra bize form verdiler doldurmamız için formu doldurup teslim ettik ama maalesef bize geri dönüş yapmadılar”dedi.

Bakıcı tutmak zorunda kaldım

Bakıcı masrafı ve sağlık malzemelerinin ekonomik olarak kendisini zorladığı belirten Mehmet dede “Eşim yataktan çıkamadığı için kişisel ihtiyaçlarını kendi karşılayamıyor. Bu nedenle bakıcı tutmak zorunda kaldım. Haliyle temizlik malzemesi çabuk tükeniyor. Bakıcı masrafı, eldiven, ıslak mendil , bez bu tür malzemeler ekonomik olarak beni zorluyor tek başına üstesinden gelmeye çalışıyorum. Sağ olsun esnaf arkadaşlar da yardım ediyorlar. Benim yetkililerden  ricam en azından  evimize gelip baksınlar eşimin durumunu onlarda görsün  bizler yaşlı insanlarız form doldurma işlemleri bizleri zorlayan uygulamalar bunların ortadan kalkmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

İçimi Parçalıyor

Eşinin hastaneye taşınması  sırasında sıkıntılar çektiğini  dile getiren Mehmet dede “Taksi tutup götürüyorum onu hastaneye muayene ettirmek için. Ancak sağlıklı bir şekilde taşınmadığı için acı çekiyor. Onu o halde görmek içimi parçalıyor en azından ambulansla götürebilsek daha az acı çekeceğini düşünüyorum “dedi.

Mehmet Dede’nin yardım çağrısına vatandaşlar da sessiz kalmayarak sosyal medyadan destek verdi. Emre BURÇAK

 

Kaynak: Editör: M.Seda ÇİNAR
Etiketler: Bu, sese, kulak, verin,
Yorumlar
Haber Yazılımı