301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:12 Bu haber 931 kez okundu
 
'Bu karar ekonomimizi güçlendirir'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameye göre, Kasım 2015'te vize rejimi uygulanan bazı Türk vatandaşlarına yönelik kısıtlamalar kaldırıldı. Antalya Sanayici Ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Muhammet Sadi Kan, Rusya’nın imzaladığı kararnamenin Rusya ile bağlantılı çalışan iş insanları için güzel ve umut verici bir haber olduğunu söyledi.
Gündem Haberi
'Bu karar ekonomimizi güçlendirir'

İmzalanan kararnameyle, uluslararası kara taşımacılığı yapan sürücüler, hizmet pasaport sahipleri, Rusya'ya kısa süreli iş gezileri için gelen iş insanlarına ve Türkiye'nin Rusya'daki diplomatik temsilciliklerinde çalışanlara yönelik vize uygulamasına son verildi.

ANSİAD Başkanı Muhammet Sadi Kan, yaptığı açıklamada 2015’ten bu yana Rusya ile ilişkilerde iyileşmeler olduğunu belirterek, “2015’ten bu yana gelişen güzellikler içerisinde Rusya’da iş yapan Türk insanlarımızın vizesiz gidip gelme şansını yakalaması ve tır şoförlerimizin vizesiz Rusya’dan geçebiliyor olması bizim ekonomimizi güçlendirecektir” dedi. Bu gelişmeden yaşadığı mutluluğu dile getiren Kan, sonraki sürecin de güzel işleyeceğini gördüklerini ifade etti.

Antalya’daki iş insanları olarak Moskova’daki iş insanları ile kontak halinde olduklarını söyleyen Kan, “Ülkemizdeki Rus iş insanlarının da dernekleri var. Bu derneklerle bilgi ve tecrübe paylaşımı içerisindeyiz. Bizler ilişkilerimizi daha da güzelleştirecek çalışmalar içerisindeyken böyle güzel kararların devletlerarası alınmasının bizi daha da güzel bir ortama taşıyacağı tecrübe ve düşüncesi içerisindeyim” şeklinde konuştu.

Atılan adımların güzel ve olumlu adımlar olduğunu aktaran Kan, “Rusya ile iş yapan kişinin vize sorunu olmaması demek işini daha iyi takip edebilmesi demektir. Türk iş insanlarının günübirlik kendi ülkemizde dolaşır gibi Rusya’ya gidip işini yapıp dönebilme şansı olacak. Daha güzel daha verimli çalışmalar içerisinde olma şansı yakalayacaklar. Alınan karar bizim işimizi daha da kolaylaştıracak ve ekonomimizi güçlendirecek. Bu kararlar bizleri umutlandırıyor ki önemli olan umutlu olabilmek” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Halil Büyükayhan / ÖZEL

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: 'Bu, karar, ekonomimizi, güçlendirir',
Yorumlar
Haber Yazılımı