301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 11:10 Bu haber 48 kez okundu
 
“Bu iktidar gidici”
CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, AKP iktidarının ülkeye verebileceği hiçbir şey kalmadığını belirterek, “Gidiciler. Bunu kendileri de biliyor. Bu yüzden sürekli yapay gündemlerle ortalığı karıştırmaya, muhalefeti de bu noktaya çekmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz” dedi
Siyaset Haberi
“Bu iktidar gidici”

  CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “Tüm yurtseverlere, cumhuriyetçilere çağrımızdır” başlığı altında yaptığı açıklamada AK Parti’nin artık gidici olduğunu altını çizdi. 19 yıllık AKP iktidarı dönemini herkesin acısıyla yaşadığını kaydeden Şahin, “Ülkenin bütün kamusal kaynaklarının özelleştirme adı altında birilerine peşkeş çekildiği, doğanın, yeşilin rant uğruna talan edildiği, özgürlüklerin budandığı, güvenceli kadrolu istihdamın ortadan kaldırılıp ülkenin taşeron cennetine dönüştürüldüğü, samanı dahi ithal eder hale geldiğimiz yazmaya kalksak sayfaların yetmeyeceği bir duruma geldik. Özellikle birkaç yıldır ekonomi tepe taklak gidiyor. Damada teslim edilen devletin ekonomisi yerle bir oldu. Halkımız açlıktan, işsizlikten, yoksulluktan kırılıyor. Gençlerimiz geleceğe dair hayal dahi kuramıyor. İşsizlik almış başını gitmiş. Her dört gençten biri işsiz. İşi olanlar da güvencesiz, kölelik şartlarında, yarını belirsiz şekilde çalışıyor. Asgari ücretlilerden dünyanın vergisi alınıyor, ancak yandaş müteahhitlerin devlete olan vergi borcu tek kalemde siliniyor. Emeklilerimiz torununa bayram harçlığı veremez duruma geldi. Çiftçimiz desek ürettiği zerre kadar değer etmiyor. Bütün para aracılara gidiyor” dedi.

  Kepenkler kapanıyor

  Esnafını çok zor durumda olduğunu ifade eden Şahin, “Esnaflarımız kepenk kapatıyor. Çektikleri kredileri ödeyemez duruma geldiler. Devletten de adam akıllı bir destek gelmediği için işçi çıkartmak zorunda kalıyorlar ya da iflas bayrağını çekiyorlar. Pazar yerleri ateş pahası olmuş. Tarım cenneti Antalya'da bile vatandaş gönül rahatlığıyla meyve sebze alamıyor. Kimsenin cebinde doğru düzgün para yok. Herkes kredi kartı ile tüketici kredileriyle günü geçirmeye çalışıyor. Yayınlanan enflasyonla, gerçek enflasyon arasında dağlar kadar fark var. Halkımız markete, pazara, bakkala, kasaba gitmeye çekinir oldu. Veresiye defterleri kabardı. Kira, fatura, borçlar derken vatandaşımıza ay sonuna hiçbir şey kalmıyor. Hali vakti azıcık yerinde olanlar karın tokluğuna yaşıyor. Aslında bunları yazmaya bile gerek yok. Sokağa çıkın, esnafın arasına karışın, emekçilerle konuşun bir tane dahi halinden memnun kimseye rastlayamazsınız. Bu iktidarın ülkeye verebileceği artık hiçbir şey kalmadı. Gidiciler. Bunu kendileri de biliyor. Bu yüzden sürekli yapay gündemlerle ortalığı karıştırmaya, muhalefeti de bu noktaya çekmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz, bu oyuna gelmeyin arkadaşlar” diye konuştu.

  “Devirmeye az kaldı”

  Artık halkın gündem değiştirmek için başvurulan yalanlara kanmadığına ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün yurtseverler, bütün cumhuriyetçiler, kalbi adalet, eşitlik, özgürlük için atan insanlarımız sizlere çağrımızdır. Saray rejimini sandıkta devirmeye çok az kaldı. Bütün gündemimiz, bütün derdimiz halkımızın içinde bulunduğu mevcut ekonomik koşullar olmalıdır. Kendileri saraylarda, özel uçaklarda, lüks makam araçlarında keyif çatarken, hiç kimse halkımızı yoksullukla, açlıkla sınamayız. Hak arayana, Anayasal hakkını sorana terörist, emekçiye terörist, emekliye terörist, gence terörist, kadına terörist, öğrenciye terörist demekle iktidar olunmuyor. PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ı devletin kanallarına çıkaran, hala gizli gizli görüşen, Oslo'dan Habur'a teröristlerle görüşen siz masumsunuz ama hakkını, hukukunu, işini, aşını, ekmeğini soran terörist. Hadi oradan. Artık halkımız sizin bu gündem değiştirmek için başvurduğunuz yalanlara kanmıyor. Halkımız artık bıktı sizden. Saray rejimininden de, beşli çeteden de, kamudan beş maaş alanlardan da, yandaşlardan da kurtulacağımız günler yakındır. Yeter ki birlikte olmaktan, halkın gerçek sorunlarını dile getirmekten kaçınmayalım.”

  Halil BÜYÜKAYHAN

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: “Bu, iktidar, gidici”,
Yorumlar
Haber Yazılımı