301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:48 Bu haber 505 kez okundu
 
Böcek: Yanlış hesap Bağdat’tan döner
KONYSİAD’ın olağan toplantısında konuşan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Menderes Türel’in Antalyaspor Kavşağı projesini eleştirerek, “Yanlış hesap Bağdat’tan döner” dedi
Siyaset Haberi
Böcek: Yanlış hesap Bağdat’tan döner

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) olağan toplantısının konuğu Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek oldu.  Toplantıda seçime ve Antalya’ya yönelik değerlendirmelerde bulunan Muhittin Böcek, gerçekleştirmeyi planladığı projelerini iş insanlarına anlattı. Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve adayı Menderes Türel’in Antalyaspor Kavşağı projesini eleştirerek, “Antalyapor Kavşağı’nın orada trafik alta alınacak, üstte yaşam alanı olacak ve sosyal alanlar yapılacak. Bu Mimarlar Odası’nın bir projesiydi. Şimdi Sayın Türel’de buna benzer bir proje gördük. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Bu katlı kavşakları biz yapmadık. Mevlana ve Çallı üç kata çıktı” dedi.

 

HİZMETİN HASEDİ YOKTUR

 

Hizmetin hasedi yoktur diyen Başkan Böcek, “Siyaset uzun ince bir yoldur, biz bu güne kadar yolları hep birlikte geldik. Bu süreci azim ve kararlılıkla geçirdik. Vatandaşlarımızla, yatırımcılarımızla ve muhtarlarımızla kimseyi ötekileştirmeyen yaşanılabilir bir Konyaaltı yarattık. Okul sayılarımızı da arttırdık, ben katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Antalya’ya da bir çivi bile çakan bütün büyüklerimize teşekkür ediyorum. Rahmetli olanlara rahmet diliyorum. Bizden önceki belediye başkanlarımıza ve Sayın Türel’in bu güne kadar yaptığı hizmetlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

BEN DEĞİL, BİZ DEDİK

Antalya’da her on yılda iki katına çıkan bir nüfus olduğunu aktaran Böcek, “Antalya, 19 ilçesi 913 mahallesi olan bir il. Nüfus bakımından da ülkemizde 5. sırada. Bizde kurallı, kimlikli bir kent oluşturmak için 50 yıllık bir öngörü ile projelerimizi hazırladık. Bugüne kadar yaptığımız gibi hiç ben bilirim demedim. Hep biz biliriz dedim. Akdeniz Üniversitesi hocaları, meslek odalarının temsilcileri, turizmciler ve vatandaşların sorunlarını bilenlerle çalışarak projelerimizi hazırladık” ifadelerine yer verdi.  

BALBEY’DE BAĞDAD’TAN DÖNDÜ

Antalya’da ekonomik sıkıntılar yaşandığının altını çizen Böcek, “Bunun için Antalya’ya doğru projeler yapmamız gerekiyor. Turistlerin otellerden çıkıp şehir merkezine gelmediği her zaman konuşulur. Balbey, Haşim İşcan ve Kaleiçi’nde dönüşüm projesi yaparak cazibe merkezi haline geleceğiz.  Balbey ile ilgili Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi veriyorlar. Bir ay önce kamulaştırma çıkarttılar,  geçen hafta iptal ettiler. Yanlış hesap yine Bağdat’tan döndü. Biz Balbey’de sorunları vatandaşa hakkı neyse onu vererek çözeceğiz” dedi.

EKONOMİK PROJELER

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarına dikkat çeken Böcek, “Biz ekonomik davranmak zorundayız. O nedenle öncelikli çalışmalarımızı yapacağız. Yerelden kalkınacağız Biz damacana su diyoruz eleştiri alıyoruz. Halk süt dedik eleştiri aldık. Halk yem fabrikası da kuracağız Korkuteli’ne. Benim sözüm söz. Orada besicilere hayvancılıkla uğrasan vatandaşlarımıza halk yemi vereceğiz kar falan düşünmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

HEP AYNI VAAT!

Memba suyu gibi çeşme suyu içirmek bizim görevimizdir diyen Böcek, “Bazı arkadaşlar evinde su içiyormuş bende isterdim ama içemiyorum. Birçok kişi içemiyor biliyorum. Sayın Türel’in 2009 seçim bildirgesinde Manavgat’tan su gelecek, 2014 yine aynı ve şimdi 2019 hala aynı. Biz halkımızla dalga geçemeyiz. Bizim hedefimizde Antalyalı hemşerilerimizin çeşmeden su içeceği günleri görmek var” diye belirtti. Damaca suyu ile ilgili çalışmalarını anlatan Böcek, “Yerimiz Finike’de hazır. Biz vatandaşa ucuz su vereceğiz” dedi.

ULAŞIMI ÇÖZECEĞİZ

Antalya’da ulaşım sorunu olduğunu kaydeden Böcek, “7 ilçemizde ulaşım master planı yapıldı. Biz 19 ilçemizde ulaşım master planı yapacağız ve toplu taşıma ile ilgili Antalya’da ulaşımın nasıl olması gerektiği uzmanlar eşliğinde düşüneceğiz. Metro mu, hafif raylı mı yoksa raylı ulaşım mı olmalı bakacağız ve sonuca göre hareket edeceğiz. Aynı zamanda şoförü, taksiciyi mağdur etmeyeceğiz. Taşıyan da, taşınan da memnun olacak” cümlelerini kullandı.

YANLIŞ PROJE ELEŞTİRİSİ

Türel’in projeleri arasındaki film platosu yapımının ve izninin çok ciddi bir gelir gerektirdiğini anlatan Böcek, “2000’li yıllarda Serik’te film stüdyoları yapıldı. Bir GORA, bir de Amerikan filmi çekildi sonra da bitti. Expo yapıldı, tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşünün.  Yazık değil mi? Aslında söyleyecek çok şey var da buradan söylemem bana yakışmaz. Fakat bunları bilmenizde yarar var. Harcanan para 2 kat trilyon lira. İşte buna benzer yanlış projeler uygularsanız borçlu olursunuz” dedi.

BELEDİYE AYIRMAYACAĞIM

Birlik ve beraberlik mesajı veren Böcek konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Ben, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin başkanıyım. Ben x belediyesini AK Parti ya da MHP kazandı diye düşünerek o belediyeyi CHP’li belediyeden ayırırsam bir daha benimle hiçbir şekilde görüşmenize gerek yoktur. Biz sadece halka hizmet diyoruz. Geçmiş dönemlerde bizim bu konuda içimiz yandı, o nedenle biz yapmayacağız. Şurada 19 gün kaldı ondan sonra hemşerilerimiz karar verecek. Biz de saygı duyacağız.” HAZEL BERKALP

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Böcek:, Yanlış, hesap, Bağdat’tan, döner,
Yorumlar
Haber Yazılımı