301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 13:54 Bu haber 422 kez okundu
 
Berke, tıp fakültesinin gururu oldu
TIP alanında 16 ödülün sahibi olan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Mehmet Berke Göztepe, Tayvan Chang Gung Üniversite Hastanesi'ndeki staj programına katıldı.
Eğitim Haberi
Berke, tıp fakültesinin gururu oldu

AÜ Tıp Fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Mehmet Emre Göztepe, bugüne kadar tıp alanında katıldığı 30'u aşkın ulusal ve uluslararası kongre ve toplantıda 52'den fazla yayın ve bildiri sundu. 25'den fazla kurs ve seminere burslu katılmayı başaran Göztepe, son olarak 3 Temmuz- 23 Ağustos tarihleri arasında, Tayvan Chang Gung Üniversite Hastanesi'ndeki staj programına katıldı. Bu üniversiteye giden ilk tıp öğrencisi olan Mehmet Berke Göztepe'ye Türkiye'de ilk kez yüz, kol ve rahim naklini gerçekleştiren AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan referans oldu.


Tayvan'da bulunduğu süre içinde Prof. Dr. David Chuang'ın yanında serbest fonksiyonel kas transferi, yüz felci ve periferik sinir cerrahisi konularında gerçekleştirilen toplantılara katıldığını kaydeden Göztepe, "Aynı zamanda Dr. Chuang başkanlığındaki ekiple ameliyatlara katıldım. Staj programı sonunda sertifika ile ödüllendirildim" dedi.


Tayvan'da AÜ Tıp Fakültesi'nde yaptığı çalışmalarla ilgili konferanslar da verdiğini kaydeden Göztepe, Prof. Dr. Ömer Özkan'ın yaptığı kompozit doku nakilleriyle ilgili sunumlar da yaptığını söyledi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Berke,, tıp, fakültesinin, gururu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı