301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 18:33 Bu haber 666 kez okundu
 
Bayraktar sert konuştu
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, CHP’li Mustafa İlhan’ın Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in isminin bir caddeye verilmesiyle ilgili karara şerh koymasını ağır sözlerle tepki gösterdi
Siyaset Haberi
Bayraktar sert konuştu

Kepez belediye meclisine CHP kontenjanından giren Mustafa İlhan üyesi olduğu isim tespit komisyonunda alınan Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in isminin bir caddeye verilmesiyle ilgili karara şerh koyması üzerine İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, CHP’li İlhan’ı sert sözlerle eleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapmak için meclisteki son tavrı görmeyi beklediğini aktaran Bayraktar, “Şehide laf söyleyecek kadar seviyesini düşürmüş insanlara çok da bir şey söylemeye gerek yok” dedi.

 

“ŞEHİTLERDEN PSİKOLOJİSİ BOZULUYOR”

 

CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İlhan’ın, ‘Cadde ve sokak isimleri verilirken şehit sıfatının kullanılmasını toplumsal psikolojiyi olumsuz etkileyeceğinden şerh koyuyorum’ şeklindeki ifadesini eleştiren Bayraktar, “Şehitler peygamberlik rütbesinden sonra en önemli rütbedir. Hepimizin askere giderken ki en büyük arzusu şehit olmaktır. Bizim atalarımız askere evladını gönderirken kına yakarlardı. Yani bayrağa, vatana onu kurban etmek için askere gönderirlerdi. Hal böyleyken CHP’li birisi çıkıyor ve diyor ki ‘bu isim milletin psikolojisini bozacaktır.’ Demek ki, onların psikolojisi şehitlerden bozuluyor. Bunu kendisine sormak lazım aslında ama çok konuşmayı tercih etmiyorum. Çünkü bir adama bakarım bir de söze bakar ona göre konuşurum” diyerek tepki gösterdi.

 

“TEPKİLERDEN SONRA KIVIRDILAR”

 

Bayraktar, “Dün mecliste önce şerh düşüp sonra kamuoyundaki tepkilerden sonra orada bir günah çıkarırcasına oy birliği noktasında oy kullanmış. Oysa insanın iç dünyasında ne varsa, bir anda ön plana çıkarır. Bu konuyu milletin, kamuoyunun takdirine bırakacağız. Kimse milleti kandırmaya çalışmasın. Verilen tepkilerden sonra kıvırmış olabilirler ama iç dünyasında ne olduğunu biz görebiliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

HİKAYELİ GÖNDERME

 

Konuyla ilgili bir hikaye anlatmak istediğini kaydeden Başkan Bayraktar, hikaye ile CHP’li İlhan’a gönderme yaptı. Bayraktar’ın anlattığı hikaye ise şu şekilde;

“Padişah vezirini çağırır ve sorar; ‘Cibilliyet mi önemli yoksa eğitim mi?’. Vezir cibilliyetin daha önemli olduğunu söyler. Padişah yörenin en önemli eğitimcilerinden birini çağırır ve ondan kediye sofra taşımasını öğretmesini ister. Eğitimci 6 ay sonra kediye sofra taşımayı öğretir. Kedi padişahın karşısına çıkacağı zaman, vezir de kendi söylediğini doğru çıkartmak ister ve cebine bir fare koyar. Kedi ilk sofrayı taşır, ikinciyi taşır tam üçüncüyü taşırken, vezir fareyi cebinden çıkartır ve salar. Tabii, kedi elindeki sofrayı atar ve farenin peşine koşar. Vezir, padişaha döner ve ‘Cibilliyet önemlidir efendim’ der.”

 

ŞEHİT BABASINDAN TEŞEKKÜR

 

Yaşanan olay sonrası Van'dan da kendisini arayan ve HDP il binasına gidip tepki gösteren çok sayıda kişi olduğunu belirten şehit babası İlyas Sönmez, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye bu olayı çözdüğü için teşekkür etti. Sönmez, İYİ Parti Kepez meclis üyelerine de onlardan ayrıldıkları, 'bu bizim kırmızı çizgimiz' dedikleri için teşekkür ettiğini kaydetti. Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Bayraktar, ülke ve siyaset gündemine dair değerlendirmede bulundu. Bayraktar, Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğunu belirtti.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Bayraktar, sert, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı