Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 11:47 Bu haber 460 kez okundu
 
Başkan Uysal, sınava girecek gençlere başarı diledi
MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
Gündem Haberi
Başkan Uysal, sınava girecek gençlere başarı diledi

Başkan Uysal, hafta sonu Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilecek YKS'de tüm öğrencilere başarılar diledi. Muratpaşa Belediyesi'nin gençleri üniversite sınavına hazırlayan ve kısa adı MURGEM olan Gençlik Merkezi'nden 675 öğrencinin sınava gireceğini belirten Başkan Uysal,  “Eğitim, asli görevimiz olmamasına rağmen, kreşlerden üniversite hazırlık kurslarına, binlerce çocuğumuzu kapsayan hizmetleri yerine getirmekle kendimizi sorumlu hissediyoruz" dedi. 

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın yanı sıra gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkı sunmayı amaçlayan MURGEM'in 2015-2016 eğitim yılında açıldığını belirten Başkan Uysal, ilk yılında 553 öğrencinin üniversite hayalini gerçeğe dönüştüren merkezin 2'nci yılında ise 1071 öğrencisinin üniversiteyi kazandığını aktardı. MURGEM'in değişen üniversite sınav sistemine de kısa sürede uyum sağlayarak geçen yıl Temel Yeterlilik Testi'nde yüzde 98.97'lik başarı oranına ulaştığına dikkat çeken Başkan Uysal, MURGEM'le geçen yıl 236 öğrencinin üniversiteli olduğunu söyledi.

 

KARNE ALAN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

2018-2019 eğitim-öğretim yılının da sona erdiğine dikkat çeken Başkan Uysal, karnelerini alarak yaz tatiline giren öğrencileri de kutladı. Başkan Uysal, “Bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum. Öğrencilerimize destek olan velilerimizi, öğretmenlerimizi kutluyorum. Aileleri, arkadaşları ve sevdikleri ile güzel bir tatil diliyorum. Tatil yapıp dinlenirken, sanattan spordan kopmamalarını istiyorum. Çocuklarımız; Spor İşleri Müdürlüğü'müzün açacağı yaz spor okullarından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'müzün, Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi'mizde açacağı sanat kurslarından ücretsiz olarak yararlanabilir" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Başkan, Uysal,, sınava, girecek, gençlere, başarı, diledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı