Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:30 Bu haber 198 kez okundu
 
Başkan Tütüncü, ‘don’ nöbetine katıldı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, son günlerde etkili olan soğuk havanın ürünlerini olumsuz etkilememesi için ‘don’ nöbeti tutan Aksulu örtü altı sera üreticilerini ziyaret etti
Gündem Haberi
Başkan Tütüncü, ‘don’ nöbetine katıldı

Örtü altı sera üreticileri son günlerde etkili olan soğuk havanın ürünlerini olumsuz etkilememesi için gece boyunca seralarında soba yakarak ‘don’ nöbeti tutuyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu ilçesi Murtuna Mahallesi’nde bulunan çiftçi Turan Şahin’in serasına ziyarette bulunarak don nöbetindeki çiftçilere desteğini belirtti. Şahin ile birlikte sobaya odun atan Tütüncü, Şahin ailesinin evine de ziyarette bulunarak sofralarına ortak oldu.

 

ÜRETİCİ İLE BİR ARAYA GELDİ

 

Üreticiye vermiş olduğu destekten dolayı Tütüncü’ye teşekkürlerini ileten çiftçi Turan Şahin, “Böyle soğuk bir günde zamanını bize ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Antalya Köy Pazarı’nı oluşturdu, biz de gittik gördük. Ablalarımıza orada ücretsiz yer tahsis etti ve orada ülkemizde yıllardır yapılmaya çalışılıp yapılamayan bir şeyi yaptı. Üretici ile tüketiciyi bir araya getirdi. Kendisine üreticilerimiz adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

“ÇİFTÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

 

Turan Şahin ile dostluklarının eskiye dayandığını söyleyen Başkan Tütüncü, “19 yıl önce kendisinin evine gelmiş, annesi Fatma Şahin’in ikramlarını kabul etmiştim. 20 yıl sonra yine burada Turan kardeşimle beraber olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bugün nöbet tutan üretici kardeşlerimizle birlikteyiz. 2020 yılının ilk sobasını yakmış bulunuyoruz. Güzel bir ortamda onlara bu güzelliği paylaşıyoruz. Önemli olan bir bardak çayı, hayatın her anını paylaşabilmektir. Tarım bizim için çok önemli. Biz de çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

20 YILLIK DOSTLUK

 

Serada domates üreticileriyle birlikte çayını yudumlayan Tütüncü, ardından Turan Şahin’in evine misafir olarak ev sakinleriyle aynı masayı paylaştı. 19 yıl önce ziyarette bulunduğunda daha küçücük bir bebek olan Fatma Şahin’in elinden kahvesini içen Tütüncü, gece boyunca seralarını sıcak tutmak için soğukla mücadele eden çiftçilere desteğini belirterek Aksu’dan ayrıldı.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Başkan, Tütüncü,, ‘don’, nöbetine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı