Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 14:04 Bu haber 1273 kez okundu
 
Başkan Taş'tan Lviv eleştirisi
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Ukrayna ziyaretini 'Böcek'ten büyük (!) icraat' mesajıyla ironik gönderme yaptı.
Siyaset Haberi
Başkan Taş'tan Lviv eleştirisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 'Kardeş Şehirler Fuarı'na katılmak üzere Ukrayna'nın Lviv kentine gitti. Büyükşehir Belediyesi'nden bir ekiple Lviv'de ziyaretlerde bulunan Böcek, Lviv Belediyesi'nin Antalya'ya kardeş belediye olma yönünde talepte bulunduğunu belirterek sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

 

AK PARTİ İL BAŞKANI TAŞ'TAN GÖNDERME

AK Parti İl Başkanı İbrahim Taş, Muhittin Böcek'in Lviv'e yaptığı ziyareti haberi yapan bir gazetenin kupürünü sosyal medya hesabından paylaşarak, "Böcek'ten büyük(!) icraat" yorumunda bulundu.

 

'SON DERECE MANİDAR'

Söz konusu gazetenin 'Kardeş Lviv' başlıklı haberinde ise "Muhittin Böcek'in göreve gelir gelmez ilk dış gezisi Moskova'ya olmuştu. Şimdi de 700 bin nüfuslu, yüzde 85 kadından oluşan Ukrayna'nın Lviv kentiyle kardeş oluyoruz. Yanındaki heyetle daha seçilir seçilmez soluğu Moskova'da alması, Türk Festivali'ne katılması, orada Büyükşehir Başkanımızın turizmin gelişmesi sağlam temeller atması (!) bizi umutlandırmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ikinci dış seyahatinin Ukrayna'nın Lviv şehrine yapması son derece manidar" ifadeleri yer aldı.

 

'LVİV'DE NE ARADIĞINI DOĞRUSU MERAK EDİYORUZ'

Haberin devamında ise "Önce kardeş şehirler arasında eşdeğerlilik esası, yani kardeş olacak şehirlerin nüfus yüzölçümü, şehrin ticari potansiyeli gibi özellikler açısından birbirine benzemesi gerekiyor. Şimdi Antalya ve Lviv'in bu açılardan rakamlarına göz atalım. Antalya'nın nüfusu 2.5 milyon, Lviv'in nüfusu 700 bin. Antalya'nın yüzölçümü 20 bin 700 kilometrekare, Lviv'in yüzölçümü sadece 180 kilometrekare. Antalya'yı dünya tanıyor, Lviv'i Muhittin Böcek'in ziyareti sayesinde öğrendik. Lviv'in en önemli özelliği nüfusunun yüzde 85'inin kadın olması. Şimdi tüm bu bilgiler neticesinde Ukrayna şehri Lviv'in Antalya ile nasıl bir benzerlik taşıdığını Muhittin Böcek'in Lviv'de ne aradığını doğrusu merak ediyoruz" denildi.

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Başkan, Taş'tan, Lviv, eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı