301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 14:20 Bu haber 1015 kez okundu
 
Başkan Esen’den anlamlı paylaşım
Siyaset Haberi
Başkan Esen’den anlamlı paylaşım

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sosyal medyada Harf Devrimi’nin 91’inci yılını kutladı. Esen aynı zamanda Kızılay Haftası olması nedeniyle vatandaşa kan verme çağrısında bulundu.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık yolunda attığı en büyük adımlardan biri olan Harf Devrimi’nin 91’inci yılını Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sosyal medyada paylaşım yaparak takipçilerine hatırlattı ve kutladı. Esen paylaşımında, “Büyük devrimlerle yüzünü çağdaş medeniyete dönen genç ülkemizin her anlamda önünü açmak için durmadan çalışan Ulu Önder Atatürk, Harf Devrimi'yle birlikte eğitimdeki tıkanıklığı ve okuma-yazma oranı düşük olan Türk halkının önündeki engelleri kaldırdı. Bizlere çağdaş bir Türkiye bırakabilmek için ömrünü adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Kızılay Haftası nedeniyle yine sosyal mecralardan kan verme çağrısında bulunan Esen, “151 yıldır yardıma muhtaç insanlara umut kaynağı olan Kızılay'ımız, Türk halkı adına uluslararası alanda önemli yardımlar yapmaya devam ediyor. Halk olarak bize düşen görev ise Kızılay'a kan bağışı yaparak hayat kurtarmaktır. Tüm Kızılay çalışanlarının Kızılay Haftası'nı kutluyorum” diye kaydetti. Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Başkan, Esen’den, anlamlı, paylaşım,
Yorumlar
ta bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı