Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 11:04 Bu haber 353 kez okundu
 
BAŞKAN, DEKONTLAR NEREDE?
Antalya Otobüsçüler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan’ın sosyal medyada yaptığı açıklama, tepki ve soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.
Gündem Haberi
BAŞKAN, DEKONTLAR NEREDE?

Yerel seçimlerin hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e her fırsatta övgüler düzen Antalya Otobüsçüler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile de esnaflardan tepki çekti. 1 milyon liraya yakın borcu ödemeye çalıştıklarına dikkat çeken Arslan, borcun 300-400 bin lirasını ödediklerini açıkladı. Reklam şirketi ile yapılan anlaşma gereği 37 bin lira tazminat ödediklerini belirten Arslan, davalık olan eğitim ücreti için de 58 bin lira ödediklerini duyurdu. Esnaflar ise, hangi eğitim ücretinin davalık olduğunu ve neden tutarın bu kadar yüksek olduğunu sordular. Şoför esnafı, ayrıca 300-400 bin lira ödendiği belirtilen borcun dekontlarının Başkan Arslan tarafından açıklanmasını istediler.

 

ATIŞ SERBEST!

Başkan Arslan’ın açıklamalarının içerisinde bazı maddeler ise, herkesi şaşırtıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı kararname ile aylık 750 lira olan 65 yaş ödemelerini bin liraya çıkarılmasını ve düzenle ödenmesini kendilerinin sağladıklarını açıklayan Arslan, KDV konusunda büyük mücadele ederek hasılat üzerinden yüzde 1,5 düşmesini sağladıklarını ve esnafın cebinde 2 bin 500 lira kalmasını sağladıklarını belirtti. Öte yandan Arslan’ın göreve gelmeden önce kazanılan mahkemece belediye aidatı devir ücreti gibi ödenen ödemeleri esnafa geri kazandırdıklarını açıklaması ise, esnaflar tarafından komik karşılandı. Petrol firmaları ile sürekli irtibat halinde olarak rekabet ortamı sağladıklarını da iddia ederken, esnafın indirimli sadece bir istasyonun olması da Başkan Arslan’ın ciddiyetini sorgulatıyor.

 

YANIT BEKLEYEN SORULAR

  • Başkan Arslan’ın üstü kapalı açıkladığı ödemelerin dekontları nerede? Gerçekten mahkemelerin belirlediği cezalar ifade edilen tutarlar üzerinden mi, yoksa indirimli mi ödendi?
  • Değnekçi olarak nitelendirilen ve hala daha esnaftan 40 tam bilet bedeli alınan ve ödenip ödenmedi bilinmeyen tazminatın ne kadarı ödendi? Eğer bu ödeme yapıldıysa, neden hala Ulaşım A.Ş. üzerinden esnaftan 40 tam bilet ücret toplanmaya çalışılıyor?
  • Esnaflara ne zaman eğitim verildi? Ve bu eğitimin odaya yansıyan maliyeti neden bu kadar yüksek? Davayı kim açtı, açılan dava karşısında Antalya Otobüsçüler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nın savunması ne oldu?
  • Esnaflardan toplanan 500 bin lira civarındaki aidat nerelere, nasıl harcandı?
Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: BAŞKAN,, DEKONTLAR, NEREDE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı