301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 14:21 Bu haber 486 kez okundu
 
Başkan Adayı Aksoy: Korsan taşımacılığın kökünü kazıyacağım
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adaylığını açıklayan Hüseyin Aksoy, seçilmesi durumunda lüks makam arabası kullanmayacağını, 60 TL olan öğrenci bursunun 120 TL’ye çıkartılacağını ve 300 TL olan muhasebe ücretini 150 TL’ye indireceğini söyledi. Aksoy ayrıca, “Korsan taşımacılığın kökünü kazıyacağım” dedi.
Gündem Haberi
Başkan Adayı Aksoy: Korsan taşımacılığın kökünü kazıyacağım

Eski Başkan Mehmet Ali Alkan’a düzenlenen ‘rüşvet’ operasyonunun ardından olağanüstü seçime giden Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Mehmet Ali Alkan ve Niyazi Özçelik’in ardından Hüseyin Aksoy da başkanlığını açıkladı. 6 Ekim’de yapılacak olan olağanüstü seçimde aday sayısı 3’e çıkarken rekabet de git gide kızışmaya başladı.

 

EN AZ 2 BİN OY BEKLİYOR

Basın açıklamasıyla adaylık duyurusunu yapan Hüseyin Aksoy, makam mevki değil hizmet için aday olduğunu belirterek, 5 bin üyesi bulunan oda seçimi için oy tahmininin 2 bin’in üzerinde olduğunu kaydetti.

 

BURS ÜCRETİ İKİ KATINA ÇIKACAK, GİDERLER YARIYA DÜŞECEK

Bu seçimin bir ara seçim olduğunu ve elinde sihirli değnek bulunmadığını söyleyen Aksoy, “Ben seçilmem durumunda lüks makam arabası kullanmayacağım. Bu paradan elde edeceğim gelirle oda olarak 60 TL burs verdiğimiz öğrencilerimizin ücretini 120 TL’ye çıkartacağım. 300 TL olan muhasebe ücretini 150 TL’ye indireceğim” diye konuştu.

 

KORSANLA MÜCADELE ÖNCELİĞİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de aralarından birisi olduğunu ve kendisiyle gerekli görüşmeleri yaparak şehir içinde iki adet istasyon açmayı planladıklarını dile getiren Aksoy, Antalya’daki bütün taksi duraklarını kente yakışan bir şekilde yenileyeceğini aktardı. Sigorta danışmanlık acentesi projesiyle birlikte 5 bin üyeye istediği hizmeti sağlayabileceğini belirten Aksoy, ayrıca korsanla mücadele konusuna da özel olarak değineceğini ifade etti.

 

“ÇOCUKLARA VATAN MİLLET AŞKINI AŞILAYACAĞIZ”

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Düğün Salonu’nun üyelerin birinci derece akrabaları için indirimli hale getirileceğini söyleyen Aksoy, “Her yıl üyelerimizin en az 500 tane çocuğunu Çanakkale ve Anıtkabir’e götürüp, çocukların içine vatan millet aşkını aşılayacağız” şeklinde konuştu.

Başkanlığı meslek haline getirmeyip planladığı projeleri bitirdikten sonra koltuğu arkasından gelecek olan genç nesillere bırakacağını ifade eden Aksoy, “Ne başkanlığı ve de başkan adaylığını meslek haline getireceğim. 3 dönemdir yenen yenilen aynı. Artık millet yeni bir yüz istiyor. Biz de kendimize güveniyoruz” diye konuştu.

 

“SONUÇ NE OLURSA OLSUN DİREKSİYONDA OLACAĞIM”

Taksimetrede kalibrasyon kağıdı adı altında 80 TL para alındığını söyleyen Aksoy, “Biz bu paranın alınmasına müsaade etmeyeceğiz. Ben direksiyondan indim sahalardayım. Seçimin sonucu ne olursa olsun yine direksiyonda olacağım. Seçimden seçime sahaya çıkan değil, her zaman bu camianın içindeyim” dedi.

 

NAKLİYECİ VE KAMYONCU AĞIRLIKLI LİSTE

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda nakliyeci ve kamyoncular için temsilci niteliğinde bir ekip kurulacağını belirten Aksoy, “Bir nakliyeci, kamyoncu ağabeyimizin problemi olduğunda 7-24 ulaşılabilir olacağız” dedi.

Nakliyecilerin ayrı bir muamele gördüğünü dile getiren Aksoy, “Benim listemde nakliyeci ve kamyoncu ağırlığı var. Nakliyeciler için tahditli plaka projesi var” diye konuştu. Seçime katılan diğer adaylara başarılar dilen Aksoy, sivri bir dil kullanmayacağını ifade ederek herkesin oyuna talip olduğunu söyledi. Amacının odanın sarsılmış olan prestijini yeniden yükseltmek olduğunu belirten Aksoy, 200’e yakın taksi durağında teker teker projelerini anlatarak herkesin oyuna talip olacağını aktardı.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Başkan, Adayı, Aksoy:, Korsan, taşımacılığın, kökünü, kazıyacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı