Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 10:38 Bu haber 390 kez okundu
 
Balık’tan kadın cinayetlerine tepki
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Ülkemizde kadına yönelen şiddet, kadın cinayetleri, kadın tecavüzleri ve kadının temsiliyeti gibi sorunlar ne yazık ki artamaya başladı. Kadınlar sokakta yürümekten korkar hale geldi” diyerek sitem etti
Gündem Haberi
Balık’tan kadın cinayetlerine tepki

Kadın cinayetlerine her geçen gün bir yenisinin eklenmesine tepki gösteren Birşelik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Türkiye Cumhuriyeti, kadını sosyal yaşamdan uzak tutan, geri plana atan, cahil bırakan şeriat hukukunun uygulandığı Osmanlı’nın kurumlarına ve anlayışına karşı laik, demokratik, hukuk devletini hayata geçirmiştir. Şimdi ise kadının ötekileştirildiği, dövüldüğü, öldürüldüğü günler yaşamaktadır. Kadınlar, kadın olmalarından dolayı birçok ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmaktadırlar. Ceren Özdemir ve öldürülen bütün kadınlar adına kaygı verici gelişmeler yaşanmaktadır” şeklinde konuştu.

 

İKİNCİ SINIF MUAMELESİ

 

Balık, “Kadınlar maalesef öldürülmeye, en temel insani hak olan yaşam hakkı erkekler tarafından alınmaya devam ediyor. Günümüzde kadınlar, 1934’lerin gerisine götürülmeye çalışılmaktadır. Kadınlar, sokaklarda özgürce dolaşmaktan korkar hale getirilmiştir. Kadını eve hapseden, iş hayatında koparan, ikinci sınıf vatandaş gören, şiddet, taciz, tecavüz anlayışını ortandan kaldırmadığımız sürece ülkemiz hergeçen gün kadın hakları konusunda geriye gidecektir. Birleşik Kamu İş olarak, dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda gitmeye ve tam bağımsız, demokratik, laik, Türkiye mücadelemizi sürdürmeye ve kadınlarımızın hak ettikleri yere gelmeleri için kararlıca mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Balık’tan, kadın, cinayetlerine, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı