301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
18 Ekim 2020 - Pazar 13:47 Bu haber 380 kez okundu
 
Bahşi: “Ermenistan’ı kurtarma peşindeler”
Azerbaycan topraklarında işgal girişiminde bulunan Ermenistan’ın bazı ülkelerce ateşkese yönlendirildiğine dikkat çeken İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, “Daha düne kadar Dağlık Karabağ’ın nerede olduğunu bilmeyen Haçlı artığı ülkeler, bugün işgalci Ermenistan’ı düştüğü durumdan ateşkes ilan ederek kurtarmaya çabalamaktadırlar” dedi
Siyaset Haberi
Bahşi: “Ermenistan’ı kurtarma peşindeler”

TBMM Genel Kurulu’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Ermenistan işgalinde olan Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki hak mücadelesini savundu.

 

“DUALARIMIZLA YANLARINDAYIZ”

 

“Cephede yanlarında olmasak da ruhumuz ve dualarımızla onların yanındayız” diyen Bahşi, ‘iki devlet tek millet’ vurgusu yaptı. Türk milletinin tarih boyuna mazlumun yanında, zalimin karşısında durduğunu belirten Bahşi, “Türklük, müstesna bir milletin, muzaffer bir duruşun ve muhteşem bir mücadelenin adıdır. Nice bozkurtlar, bu aziz milletin bağrından yetişmiştir. Kurulan tuzaklar, hain emeller Türk milletinin mücadele azmini hiçbir zaman sekteye uğratamamış; tam tersi, tarih boyunca mücadele ruhu ve azmi en üst seviyede olmuştur” diye konuştu.

 

“TÜRK TOPRAKLARINI ASLINA RÜCU ETTİRİYORLAR”

 

“Türk” demenin sadece Türkiye’de ya da Azerbaycan’da yaşayan anlamına gelmediğini ve tüm dünyada bir karşılığının olduğunu ifade eden Bahşi, “Bu coğrafya ki Tanrı Dağlarından başlayan kutlu bir destanın dünya üzerinde vatanlaşmış hâlidir. Azerbaycan’daki gardaşlarım bugün yeni bir destan yazarak işgal altındaki Türk topraklarını aslına rücu ettiriyorlar” şeklinde konuştu.

 

“DAHA DÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ?”

 

Ermenistan’ın ateşkes ilan ederek katil rejiminin sonuçlarından kurtulmaya çalıştığını kaydeden Bahşi, “Daha düne kadar işgal altındaki Türk vatanı Dağlık Karabağ’ın nerede olduğunu bilmeyen Haçlı artığı ülkeler, bugün işgalci Ermenistan’ı düştüğü durumdan ateşkes ilan ederek kurtarmaya çabalamaktadırlar. Bu ülkelere sormak istiyorum: Siz Hankendi’yi bilir misiniz? Hocalı, Laçın, Kelbecer, Ağdere’de bebek, çocuk, kadın, yaşlı insanlar katledilip soykırıma uğratılırken neredeydiniz? Şuşa, Hocalevent, Ağdam, Cebrayıl, Fuzuli, Kubadlı, Zengilan işgal edilirken ne yapıyordunuz? O gün ‘kız mı, erkek mi?’ diye hamile kadınların karnındaki bebekler üzerinde bahse girip karınlar yarılırken, genç kızların acıya dayanıklılığını ölçmek için diri diri derisi yüzülürken neredeydiniz? Görmüyor, duymuyordunuz ama işgalci Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarda bile zemin kaybetmesine dayanamıyorsunuz. Bugün artık yaralı kurt ayağa kalktı. Elbette çakallar ve onların ağababaları bunu engellemeye çalışacaklar ama başaramayacaklar” dedi.

 

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

 

Azerbaycan Türklerinin Ermeni soykırımında çektiği acıların sonuna gelindiğini sözlerine ekleyen Bahşi, “Türk, dünyaya kudretini yüz beş yıl önce Çanakkale’de hangi ruhla göstermişse, bugün de işgal edilmiş Karabağ’ın kurtuluşu sırasında aynı ruhla gösterecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

Halil BÜYÜKAYHAN

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Bahşi:, “Ermenistan’ı, kurtarma, peşindeler”,
Yorumlar
Haber Yazılımı