301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 12:19 Bu haber 76 kez okundu
 
Bahşi’den ÖSO bayrağı sorusu
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, “Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde ÖSO bayraklı Suriyeli sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumuluyor” diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soru önergesi verdi
Siyaset Haberi
Bahşi’den ÖSO  bayrağı sorusu

  İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi, önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de yaşayan ve 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanuna göre ‘geçici koruma’ kapsamında hukuki statüye sahip olan Suriyeli göçmenler, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde ÖSO bayrakları açıp sokağa inerek eylem yapmıştır. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 3. Maddesinin ikinci fıkrasında ‘Yabancıların bu Kanun hükümlerine göre toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemeleri, İçişleri Bakanlığının iznine bağlıdır. Yabancıların bu Kanuna göre düzenlenen toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde topluluğa hitap etmeleri, afiş, pankart, resim, flama, levha, araç ve gereçler taşımaları, toplantının yapılacağı mahallin en büyük mülkî idare amirliğine toplantıdan en az kırk sekiz saat önce yapılacak bildirimle mümkündür’ denmektedir.”

 

  “İzin alındı mı?”

  Bahşi, konuya ilişkin Bakan Soylu’ya şu soruları iletti:

  “Suriyeli sığınmacılar bu eylemleri yapmak için kanun doğrultusunda İçişleri Bakanlığından izin almışlar mıdır? Suriyeli sığınmacılar bu gösteri ve yürüyüşlerinde taşıdıkları pankart ve bayraklar için Valilikten izin almış mıdır? Eğer izin alınmamışsa Arapça yazılı bezler, ÖSO ve El Nusra bayraklarının açıldığı eylemlere emniyet güçleri neden izin vermiştir? Sokaktaki vatandaşın maske takmaması konusunda sıkı denetimler sürerken, bu tür eylemlere neden müdahale edilmemiştir? Suriyeli sığınmacıların yaptığı bu tür eylemlerin ülkenin geleceği için büyük tehlike olduğunu düşünüyor musunuz? Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde bu ÖSO bayraklı sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumulmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?”

  Halil BÜYÜKAYHAN

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Bahşi’den, ÖSO, , bayrağı, sorusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı