301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 16:14 Bu haber 365 kez okundu
 
AÜ'de İpek Yolu çalıştayı
AKDENİZ Üniversitesi İpek Yolu Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Avrasya Milli Üniversitesi Tasarım Fakültesi işbirliğiyle 'Orta Asya'dan Anadolu'ya İpekyolu'nda İzler' konulu resim ve grafik tasarım çalıştayı gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
AÜ'de İpek Yolu çalıştayı


Güzel Sanatlar Fakültesi atölye ve sergi salonlarında gerçekleştirilen çalıştay, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Semih Büyükkol, İpekyolu Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yıldıran, öğreti üyesi Doç Dr. Ömer Zaimoğlu ve Avrasya Milli Üniversitesi Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Baıdabekov Auyez Kenesbekuly'in açılış konuşmalarıyla başladı.

Prof. Dr. Mustafa Yıldıran, araştırma merkezi bünyesinde sanat ve tasarım uygulama laboratuvarı kurulacağını belirterek, "Akdeniz Üniversitesi İpekyolu Uygulama ve Araştırma Merkezi Türk Dünyası ve İpekyolu üzerindeki bütün medeniyetlerle her alanda yeni işbirliklerinin geliştirmesi için çalışmalarına devam edecektir" dedi.

Kazakistan ve Türkiye'nin kardeş ülkeler olduğu, iki arasındaki kültürel işbirliğinin önemine vurgu yapılan çalıştayda, Avrasya Milli Üniversitesi Tasarım Fakültesi öğrencileri yaptıkları resimleri sergiledi.

Çalıştay sonrasında Prof. Baıdabekov Auyez Kenesbekuly ve Tasarım Fakültesi öğrencileri Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'ı makamında ziyaret etti. Konuk heyet, üniversitelerinde hazırladıkları 'Kültigin' konulu hediyelerini Prof. Dr. Ünal'a takdim etti.

Rektör Ünal, "Akdeniz Üniversitesi'nin tüm dünyadaki üniversitelerle olduğu gibi kardeş ülke Kazakistan'ın Avrasya Milli Üniversitesi ile işbirliği yapmasında memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliğini arttırma gayretinde olacağız" dedi.

 
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AÜ'de, İpek, Yolu, çalıştayı, , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı