301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 15:11 Bu haber 608 kez okundu
 
Atlantik geri Avrasya ileri
Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, Türkiye’de üretimin artması için üç ilde Türk iş insanları ve Çin devlet yetkililerini bir araya getirdiklerini belirtti. Türkiye-Çin dostluğuna vurgu yapan Türkmendağ, dünya üretiminin merkezinin Asya’ya kaydığını söyledi.
Siyaset Haberi
Atlantik geri Avrasya ileri

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, il binasında düzenlediği basın açıklaması ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in üretime yönelik çalışmalarını aktardı. Türkmendağ, “Tüm Türkiye artık iki sözcükte birleşti: “Üretim şart.” Ancak üretim için yapılması gerekenler konusunda hükümet de muhalefet de çaresiz. Şu an maalesef milletimizi kutuplaştırmakla meşguller. Vatan Partisi ise çözüm üretmeye, ülkemizin önünü açmaya, milletimize çıkış yolunu göstermeye devam ediyor” dedi. 

 

TÜRKİYE-ÇİN İŞ BİRLİĞİ 


Türkiye’nin geleceğinin Avrasya’da olduğunu söyleyen Türkmendağ, “Vatan Partisi bugüne kadar hep üretim devrimi vurgusunu yaptı. Sadece konuşmadık mecliste olmamamıza rağmen hükümet gibi çalıştık. Ermeni soykırımı yalanını bitirdik, Rusya kapısını açtık, Türkiye İran dostluğunu geliştirdik ve şimdi de Çin devleti ile Türk üreticisini buluşturuyoruz. Önümüzdeki süreçte Antalya’da çok önemli atılımlar göreceksiniz. Yerel seçim sürecinde her söylemimizde üretim vurgusu yaptık. Turizmi on iki aya çıkaracağız dedik, Çin’den Türkiye’ye bir milyon turistin getirilmesinin mümkün olduğunu ifade ettik, işte söylediklerimiz şimdi gerçekleşiyor” ifadesini kullandı.

 

TÜRK ORDUSU PENÇE ATTI

 

Türk Ordusu’nun sınır ötesinde çok önemli operasyona başladığını ve her zaman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğunu belirten Başkan Türkmendağ, “Irak merkezi hükümetinin de desteğini alan Pençe Harekatı’nı canı gönülden destekliyor, ordumuza başarılar diliyoruz. Şehit olan Mehmetçiklerimizin ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralanan gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Vatan Savaşı hızla devam ediyor. Başarıya ulaşılmasına az kaldı. Türkiye, Irak, Suriye, İran bu operasyonları birlikte yapmalıdır. İş birliğinin daha hızlı ve kalıcı çözümleri getireceği kesindir” şeklinde konuştu. 

 

BU HATADAN DÖNÜN


TSK yasası ile ilgili de konuşan Türkmendağ, “Türk ordusu dünyanın en büyük ordularından biridir. Tarihsel köken olarak dayandığı miras açısından ise en eski ordusudur. Türk ordusunun yapısıyla oynamak yanlıştır. Hükümeti ve Milli Savunma Bakanlığı’nı buradan uyarıyoruz. Türk Ordusu’nun savaş gücüne darbe vuracak düzenlemelerden derhal vazgeçin. 2007 yılında başlatılan Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde Türk Ordusu’nun savaşma gücü hedef alındı. Milleti ordusuz bırakmak istediler. Bu yasa orduya karşı yeni bir kumpas olur, derhal bu hatadan dönün” dedi. 
Türkmendağ, son olarak tüm siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Gelin bu bayram vesile olsun, gerginliklere son verelim, ötekileştiren dili terk edelim, 19 Mayıs’ta Samsun’da verilen fotoğrafı hayata geçirelim.  Üreten, bağımsız,  başı dik, onurlu Türkiye’yi birlikte kuralım” dedi. 

Hazel Berkalp 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Atlantik, geri, Avrasya, ileri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı