301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:26 Bu haber 443 kez okundu
 
ASKON annelerin gözyaşlarını silecek
ASKON tarafından başlatılan ‘Anne Yüreğine Ses Ver’ projesi kapsamında bilgi veren Antalya İl Başkanı Cahit Urfan, terör örgütleri tarafından kaçırılan gençlerin hayata kazandırılması gerektiğini belirterek, terör olayına karışmamış, geri dönmek isteyen gençlere iş ve eğitim konusunda destek olacaklarını duyurdu.
Gündem Haberi
ASKON annelerin gözyaşlarını silecek

Diyarbakır’da kayıp oğlunun geri dönmesi için eylem yapan anne Hacire Akar’ın mücadelesi sonucu diğer ailelerin de seslerini duyurmak adına, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), ‘Anne Yüreğine Ses Ver’ diyerek yola çıktı ve terör örgütleri tarafından kaçırılan çocukları hayata kazandırmak ellerinden gelen desteği yapacaklarını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın tarafından basın toplantısı ile açıklanan proje kapsamında, terör örgütü tarafından kandırılan ve geri dönmek isteyen gençlere hiçbir olaya karışmamaları şartıyla burs ve iş desteği sağlanacağı duyuruldu.

 

ANTALYA’DAN TAM DESTEK

Konuyla ilgili açıklama yapan ASKON Antalya İl Başkanı Cahit Urfan, Antalya’dan tam destek vereceklerini belirtti. Urfan, “Genel merkezimizin uygulamış olduğu ve birlikte aldığımız kararlar noktasında aynı masada birlikte yürüyeceğiz. Bu anlamda Antalya olarak bizlerde Anadolu Aslanları’nın yürüyüşlerinde ‘Ana yüreğine ses ver’ diyerek desteklerimizi yapacağız. Kendi evlatlarımız ve yurttaşlarımızı terör örgütlerine ve onları kullanan emperyalist güçlere kurban etmeyeceğiz” dedi.

 

KİMSESİZ DEĞİLLER

Hacire annenin başlatmış olduğu bir eylem sonucunda ASKON olarak annelere destek olmak istediklerini belirten Urfan, “Bu insanlar kimsesiz değildir. Biz bunu göstermek için faal olarak destek vereceğiz. Başta devletimiz olmak üzere biz iş insanları olarak her zaman yanlarındayız” şeklinde konuştu. Konuyla ilgili ASKON’un çağrısını yineleyen Urfan, kandırılan insanlara seslenerek, “Eğer herhangi bir terör olayına karışmamış iseniz, okuduğunuz sürece ASKON olarak eğitiminizi tamamlayabilmeniz için sizlere burs temin edeceğiz. Okulunuz bitirdi iseniz bize müracaat edin, iş konusunda size destek olacağız” ifadelerine yer verdi.

 

FERYATLARA SESSİZ KALMA

Annelerin feryatlarına kayıtsız kalınmaması gerektiğini söyleyen Başkan Urfan, “Burada önemli olan şey, ülkemizin evlatlarını, annelerin evlatlarını dağdaki PKK gibi terör örgütlerine kurban etmemektir. Amacımız evlatlarımızı kazanmak ve annelerde böyle bir yara açılmasına izin vermemektir” dedi. Urfan, okumak isteyen çocuklara eğitim hayatları boyunca destek olacaklarını, çalışmak isteyenlere ise iş bulup ailelerinin yanına dönme konusunda yardımcı olacaklarını anlattı.

 

KİMSENİN MAŞASI OLMASINLAR

Terör örgütü tarafından kandırılan insanlara çağrıda bulunan Cahit Urfan, “Yaşanılası bir hayat var önümüzde. Bu hayatın içerisinde, ülkemiz cennet bir vatandır. Bu vatanda aileleriyle, anneleriyle, eşleriyle varsa çocuklarıyla birlikte yaşamlarına devam etmelerini istiyoruz. Emin olsunlar gittikleri yerde sadece maşa olacaklar. Bu durum geride bıraktıklarına da, ailelerine de bir fayda sağlamayacaktır. Ailelerine sahip çıksınlar, vatanlarına sahip çıksınlar, kimsenin maşası ve kuklası olmasınlar” sözlerini kullandı.

 

EVLATLARIMIZ VATANIMIZDIR

Son olarak birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Ufran sözlerini şu şekilde noktaladı;  Bizim bir vatanımız var. Vatanımıza sahip çıkmak zorundayız. Mehmet Akif Ersoy’un sevdiğim bir sözü var; ‘Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’  Bu vatandan kastımız sadece sadece yaşadığımız kara parçası değildir. Bizim vatanımız evlatlarımızdır. Bizler evlatlarımıza sahip çıkmak zorundayız. Eğer evlatsak da anne babamıza sahip çıkmalıyız. Yaşadığımız bayrağın altında birlik ve beraber içerisinde yaşamaya devam etmeliyiz.”

Hazel Berkalp

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: ASKON, annelerin, gözyaşlarını, silecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı