Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 15:25 Bu haber 372 kez okundu
 
Antalyalı hayırseverden STK’lara yardım çağrısı
Sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan Doğan Elden, Van İpekyolu Ortanca Ortaokulu’nda okuyan ihtiyaç sahibi 600 öğrencinin kışlık giysi taleplerini karşılamak için başlatmış olduğu ‘Yarınlarımız gülsün’ projesine destek bekliyor. Şimdiye kadar kendi imkânlarıyla 50 çocuğa yetecek kadar ürün toplayabildiğini söyleyen Elden, Antalyalı hayırseverlere ve STK’lara yardım çağrısında bulundu
Gündem Haberi
Antalyalı hayırseverden STK’lara yardım çağrısı

Antalya’da imza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Doğan Elden, Van İpekyolu ilçesinin Ortanca Mahallesi’nde bir köy okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin kışlık giysi talebine karşın yardım kampanyası başlattı. ‘Yarınlarımız gülsün’ diyerek yola çıkan Elden, Kepez Kaymakamlığı’nda bulunan depoda kendi imkânlarıyla topladığı atkı, bere, mont, ayakkabı, eldiven gibi ürünleri 600 öğrencinin bulunduğu Van İpekyolu Ortanca Ortaokulu’na ulaştırmak için çaba harcıyor. Şimdiye kadar 50 öğrenciye yetecek kadar ürünün toplandığını söyleyen Elden, daha fazla çocuğa ulaşabilmek için Antalyalı hayırseverlerden ve STK’lardan destek bekliyor. 28 Ocak’ta Van’a gönderilmek üzere ürünlerin yola çıkacağını belirten Elden, sosyal sorumluluk projesine destek vermek isteyen herkesi Kepez Kaymakamlığı’na bekliyor.

 

DESTEK BEKLİYOR

 

Başlatmış olduğu ‘Yarınlarımız gülsün’ adlı sosyal sorumluluk projesinden bahseden Elden, “Van İpekyolu Ortanca Köyü’nün muhtarı aracılığıyla Ortanca İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan yaklaşık 600 öğrenci kışlık giysi talebinde bulundu. Biz de hep birlikte el ele vererek bu çocukların daha fazla soğuklar gelmeden mont ve ayakkabı gibi ürünlerin ellerine ulaşması için proje başlattık. Umuyorum ki inşallah Antalya halkı da bize destek olur. Sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle daha güçlü bir proje gerçekleştirerek ses getirebileceğimize inanıyorum. Bizim amacımız burada çocukların mutluluğuna tanıklık edebilmek” diye konuştu.

 

KEPEZ KAYMAKAMLIĞI’NDA DEPO OLUŞTURULDU

 

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Elden, “İnsanların birbirine yardımcı olabileceği bir zaman içerisinde olduğumuza inanıyorum. Antalya’dan Van İpekyolu’nda bulunan 600 çocuğumuza mont, ayakkabı, atkı, bere, eldiven gibi malzemelerin gönderilmesi konusunda destek bekliyoruz. Kepez Kaymakamlığı’nda bir depo oluşturduk. Şu an yavaş yavaş elimize ürünler gelmeye başladı. Alanya’da yaşayan lise öğrencilerinden 2 koli geldi, İstanbul’dan gönüllülerimiz sosyal medya üzerinden bize ulaşarak atkı ve eldiven gönderdiler. Bir taraftar grubu da çeşitli takımların atkılarını göndererek yardımda bulundu. Şu an oluşturduğumuz depoda tüm ürünleri biriktiriyoruz. Ancak şimdiye kadar biriken malzemeler yetersiz kaldı. Bu yüzden STK’ların, vakıfların ve Antalya halkının imece usulü hep birlikte el ele vererek bu projenin gerçekleştirilmesini istiyorum” dedi.

 

28 OCAK’TA YOLA ÇIKACAK

 

Amacının çocukların mutluluğuna ortak olmak olduğunu kaydeden Elden, “Çocuklar hepimizin çocuğu, onlar bizim geleceğimiz, umutlarımız. Onları hayata kazandırmalıyız. Her çocuk kendi kaderini yaşar ama hayatını güzelleştirmek toplumun borcu. Çocukların hayatlarına dokunabilmek, onları mutlu etmek, hayallerine ortak olmak adına kararlar almamız lazım. Sessiz kalmamalıyız, hayat paylaşınca güzel” diye konuştu. Toplanan tüm yardımlar 28 Ocak tarihinde Van İpekyolu Ortanca Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere gönderilmek üzere yola çıkacak.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Antalyalı, hayırseverden, STK’lara, yardım, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı