Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 11:14 Bu haber 543 kez okundu
 
ANTALYA’YA BÜYÜK AYIP
Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ve henüz mazbatasını almayan Muhittin Böcek’in Avukatı Cansel Tuncer, Antalyalıların tepki gösterdiği ve tamamlanmadığı halde hizmete açılan hafif raylı sistemin 3. Etabıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Gündem Haberi
ANTALYA’YA BÜYÜK AYIP

31 Mart seçimlerine çok az bir süre kala Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya mitingine geldiği gün tamamlanmamasına rağmen açılışı yapılan Hafif Raylı Sistem 3. Etab çalışmaları durduruldu. Seçime bir hafta kala Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Menderes Türel’in ücretsiz ulaşım ve 5 tona kadar ücretsiz su vaatlerinin 1 Nisan’dan itibaren kaldırılmasının ardından şimdi de Hafif Raylı Sistem’in çalışması durduruldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek’in Avukatı Cansel Tuncer, yaptığı açıklamada “Varsak etabını tamamlanmadan açan Menderes Türel, giderayak açtığı hattın çalışmasını “teknik çalışma” bahanesiyle durdurdu. Ana arterle bağlantısı yapılmadan alelacele seçim yatırımı olarak hattın seçimin kaybedilmesi ile kapatılması, yapılan işin ciddiyeti ve bölge halkına verilen değeri gözler önüne sermektedir” diye konuştu.

 

Yerel seçimleri öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AKP Antalya Milletvekillerinin de olduğu bir grupla birlikte hafif raylı sistemin varsak etabını tamamlanmadan açan Menderes Türel, giderayak açtığı tamamlanmamış hattın çalışmasını “teknik çalışma” bahanesiyle durdurdu.

Ana arterle bağlantısı yapılmadan alelacele seçim yatırımı olarak hattın seçimin kaybedilmesi ile kapatılması, yapılan işin ciddiyeti ve bölge halkına verilen değeri gözler önüne sermektedir.

Antalyalı hemşehrilerimin teveccühü ile şahsıma verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimi henüz devralmadığım (Cuma günü devir-teslim) konusunun altını çizdikten sonra tamamlanmamış bir projeyi yarım yamalak açarak oy devşirmeye çalışan bu zihniyetin,  hattın hizmet vereceği bölgeden az oy alındığı için tramvayın çalışmasını durdurmasını esefle kınıyorum.

Muhittin Böcek ve Antalya halkını akılları sıra zorda bırakmak için böylesi şeylere tevessül edenlerin düştüğü durumu “Halkımızın takdirlerine “bırakıyorum.

Biz kentimize hizmet için geldik. 7/24, Zaman mevhumu gözetmeden Antalyalı için çalışacağımızı herkesin bilmesini isterim.

Hiç şüpheniz olmasın ki; Görevi devraldıktan sonra yarım bırakılan bu hattın en kısa sürede Sevgili Antalya halkına hizmet vermesi için gereken adımları atacağız. .

Mehmet Akyol

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: ANTALYA’YA, BÜYÜK, AYIP,
Yorumlar
Haber Yazılımı