301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 10:56 Bu haber 160 kez okundu
 
Antalya OSB'den BAİB'e ziyaret
ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar'ı ziyaret etti.
Gündem Haberi
Antalya OSB'den BAİB'e ziyaret

Ali Bahar, Antalya OSB Müdürlüğü bünyesinde kurulan Dış Ticaret İstihbarat Merkezinin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunmak ve kurumlar arası iş birliğini artırmak için BAİB Başkanı Hakkı Bahar'a ziyarette bulundu. Görüşmeye BAİB Başkan Yardımcıları Hakkı Ergin Civan, İsmail Özandaç, Genel Sekreter Güliz Akel Çetinkaya, Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin ve istihbarat merkezinin uzmanları da katıldı.


SÜRDÜRÜLEBİLİR İHRACAT


Bölgenin ihracat kapasitesini artırmak için sürdürdükleri çalışmalardan dolayı Başkan Bahar nezdinde tüm BAİB çalışanlarına teşekkür eden Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Ülkemiz ekonomisinin daha güçlü bir yapıya kavuşması için sürdürülebilir ihracatı destekleyici projelere daha fazla önem verilmesi gereken bir dönemdeyiz. Antalya'mızın ve ülkemizin ihracat gelirlerinin artmasına vesile olacak her türlü projeye destek vermeye hazırız. Bu kapsamda temsil ettiğimiz kurumların işbirliğini artırarak sürdürmesinin Antalya'mıza ve ülkemize yeni katma değerler sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.


MERKEZ HAKKINDA BİLGİ VERDİ


Antalya OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezinin sürdüreceği çalışmalar hakkında bilgi veren Ali Bahar, “Merkezimiz katılımcılarımızın ihracat faaliyetlerini artırmak ve sürdürülebilir ihracat yapısına kavuşmalarına yardımcı olma prensibiyle kuruldu. Hedef pazar ve müşteri tespiti, istatiksel verilerin yorumlanması, rakip analizi, tedarikçi araştırması, uluslararası kurum ve kuruluş ihaleleri konularında kapsamlı araştırmalar yapıp sanayicilerimize yol haritası sunacağız. Danışmanlık hizmeti talep eden firmalarımıza, dünya üzerindeki ticaret hareketleri incelenip rekabetçi olunabilecek ülkeler ve bu ülkelerdeki potansiyel müşteriler kapsamlı bir rapor ile sunulacaktır. Uzmanlarımız operasyonel süreç boyunca firmalarımıza desteğini sürdürecektir" diye konuştu.


BAİB'TEN OSB'YE DESTEK SÖZÜ


Hakkı Bahar da BAİB olarak yapılan çalışmalar, ticaret heyeti organizasyonları, BAİB'in yürütmekte olduğu URGE projeleri ve diğer çalışmalar ile ihracatçılarla hızlı iletişim kurmak ve ihracat potansiyeli olan yeni girişimcilere destek olmak için oluşturulan 'BAİB Alo İhracat Destek Hattı' ile BAİB web sitesi üzerindeki tüm online işlemlerin eş zamanlı gerçekleştirilebildiği BAİB mobil uygulaması ile ilgili bilgiler verdi. Bahar, firmalarıın kapasitelerinin ve ihracatlarının artırılması için her türlü desteğe ve dayanışmaya hazır olduklarını kaydetti.

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Antalya, OSB'den, BAİB'e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı