Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 19:16 Bu haber 457 kez okundu
 
Antalya Hipodromu meclis gündeminde
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Döşemealtı’nda yapımı tamamlanan ancak TJK’ya teslim edilip yarış takvimine alınamayan Antalya Hipodromu’nun durumunu sordu
Gündem Haberi
Antalya Hipodromu meclis gündeminde

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Döşemealtı Yağca Mahallesi sınırları içerisindeki 811 dönüm arazı üzerine Temmuz 2017’de inşaatına başlanan ve aynı yıl içerisinde bitirilip TJK’ya teslim edilmesi gereken Antalya Hipodromu’nun 2 yıl geçmesine rağmen neden bitirilip teslim edilmediğini sordu. Konuya ilişkin 5 Şubat 2019 tarihli yazılı soru önergesine aradan bir yıl geçmesine rağmen cevap verilmediğini belirten Arı, inşaatı yaklaşık 3-4 ay önce tamamlanan ve teslime hazır olan Antalya Hipodromu’nun 2020 yarış takvimine de alınmadığını kaydetti.

 

“NEDEN TJK’YA TESLİM EDİLMEDİ?”

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yeni bir soru önergesi sunarak geçtiğimiz yıl verdiği soru önergesine neden cevap verilmediğini merak eden Arı, Bakan Pakdemirli’ye “Konuyla ilgili vermiş olduğum 5 Şubat 2019 tarihli soru önergeme yaklaşık bir yıldır neden cevap verilmemiştir? Sizce bu konu önemsiz ve değersiz midir? Cevap vermeyi düşünüyor musunuz? İnşaatı bitmiş ve teslime hazır olan Antalya Hipodromu neden halen TJK’ye teslim edilmemiştir? Teslimi için ne beklenmektedir? Ne zaman teslim edilecektir? Antalya Hipodromu 2020 yılı yarış takvimine alınacak mıdır? Alınacaksa ne zaman alınması planlanmaktadır?” sorularını yöneltti.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Antalya, Hipodromu, meclis, gündeminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı