301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Şubat 2016 - Pazar 12:50 Bu haber 202602 kez okundu
 
Antalya’ya 2 bin kişilik kampus
Envar Eğitim Kurumları olarak 2 bin kişilik bir eğitim kampusunun kurulmasını planladıklarını söyledi.
Eğitim Haberi
Antalya’ya 2 bin kişilik kampus

Antalya Envar Eğitim Kurumları 20.yıla özel basın toplantısı düzenledi. 20.yıla özel bir otelde düzenlenen basın toplantısına Envar Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, İlkokul Müdürü Kadir Sözen, Ortaokul Müdürü Yüksel Arslan, Lise Müdürü Mehmet Ali Sarıca ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Envar Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, Antalya’da 60’a yakın kolej ve temel lise bulunduğunu söyledi. Kurum olarak çağın gereklerine ayak uydurmaya çalıştıklarını söyleyen Karakayalı, “Bu konuda Akdeniz Üniversitesi ile bilimsel anketler yaparak çağın ve velilerimizin güncel ihtiyaçlarını belirlemeye çalışıyoruz” dedi.

  “AZİZ SANCAR GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”

Antalya’da iki bin öğrencisi olan bir kampus yapmayı düşündüklerini söyleyen Karakayalı, “Okulların ve üniversitelerin şehirlere katkısı tartışılamaz. Goethe Üniversitesi rektörü her yıl bir Goethe mezun edelim yeter demiş. Nobel Ödül sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar tüm dünyada göğsümüzü kabarttı. Milli duruş ve ifadelerle tüm dünyaya net mesajlar verdi. Bir eğitim kurumu temel eğitim felsefesini net ortaya koymalıdır. Envar Eğitim Kurumları Antalya’da 20 yıldır çizgisini koruyarak, akademik başarısını ispatlamış, milli manevi değerleri çağın değerleri ile kaynaştırarak vermeye çalışan, Anadolu ahlakını geleceğe taşımaya çalışan bir gönül okuludur” şeklinde konuştu.

  EĞİTİME ‘CEVİZLİ’ ÖRNEK

Toplantıya gelirken yanında 4 tane ceviz getiren Karakaya, eğitimi ceviz yemeye benzetti. Cevizin kabuğunun ve dışarıdan görünümünün önemli olduğunu söyleyen Karakaya, “Bundan daha da önemlisi cevizi kırıp yemeye başladığımızda tadını hissederiz. Yani okuldan da mezun olup onun kalitesini sonradan gördüğümüz vakit ne kadar iyi bir karar verdiğimize şahit oluyoruz. Bu güzel şehre hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Bizler Envar Eğitim Kurumları olarak tüm kadromuzla bu şehre katkı sağlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

4 FARKLI YABANCI DİL

Envar Ortaokulunda öğrencilere 4 farklı yabancı dil verildiğini kaydeden Karayakaya, “Dil eğitimi için ‘ne kadar erken o kadar iyi’ anlayışını benimsiyoruz. Anadilin yanında eş zamanlı öğrenilen dil, anadil kadar kusursuz ve noksansız olur. Envar Koleji Cambrıdge Complete Solutıon Schools Programı ile ‘Dünya Vatandaşlığı’ için güçlü adımlar atmaktadır. Envar Eğitim Kurumları Cambridge University  Press ve Cambridge ESOL arasında imzalanan protokolle 20 yıllık eğitim kurumumuz Antalya’da ilk ve tek proje okulu olmaya hak kazanmıştır” diye konuştu.

‘OKU PAYLAŞ’ PROJESİ

Dr. Mehmet Karakayalı, insan olmanın düsturunu kaybetmeden çocukları hayata hazırladıklarını belirterek, eğitim hizmetini ve faydasını anlamanın uzun sürdüğünü söyledi. Envar Eğitim Kurumları’nda öğrencilerin başarısını arttırmaya yönelik bir çok proje yürütüldüğü ifade eden Karakaya, “Bu projelerden bir tanesi de öğrencilerin okumaya yönelik ilgisi arttırmak için uygulanan ‘Oku Paylaş’ projesi. 2002 yılında başlayan ve tüm sınıflarda halen devam eden ‘Envar Okuyor’ uygulaması 2. aşaması olan ‘Oku-Paylaş’, 4.sınıflar düzeyinden başlayarak Ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıflarını kapsıyor” dedi.

AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ

Okullarda bulunan ‘Akıl Oyunları Atölyesi’ ile öğrencilere, ’Eğlenceli Eğitim’ görüşü ile farklı oyun tarzları sunduklarını kaydeden Karakaya, “Çocuğun öğrenmede temel gereksiniminden yola çıkarak, strateji oyunları, mantık oyunları, mekanik oyunlar, hafıza kartları, sözcük oyunları ve görsel oyunlara yer veriliyor. Atölye ile öğrencilerin, düşünen, sorgulayan ve çözümleyen bireylerin yetişmesine katkı sağlamak ve yaratıcı düşüncelerin daha özgürce sunulabildiği bir ortam hazırlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Envar, Eğitim, Kurumları, olarak, 2, bin, kişilik, bir, eğitim, kampusunun, kuru
Yorumlar
Haber Yazılımı