Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 16:33 Bu haber 328 kez okundu
 
Anne şefkati ve kadın gücü bu merkezde birleşti
‘Kadın Koordinasyon Merkezi’ açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz Kadın Koordinasyon Merkezi ile şehrin kalbini fethedeceğiz. Anne sevgisi ve kadın gücüyle bu şehirde hep beraber güzellikler içerisinde çalışmalar yapacağız” dedi
Gündem Haberi
Anne şefkati ve kadın gücü bu merkezde birleşti

Kepez Belediyesi’nin Kadın Koordinasyon Merkezi Tanıtım Toplantısı, Antalya Kepez Meslek Kursları (AKMEK) Sakarya Kurs Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve birçok vatandaş katıldı. Açılış Konuşmasını yapan Başkan Tütüncü, “2019’da seçimlerin öncesinde şehrin yönetimine kadınların elinin daha çok değeceği bir dönem olacak dedik. Bu şehrin kadınları ile birlikte biz bu şehrin kalbine dokunacağımızı söylemiştik. Seçimlerden hemen sonra gönül gönüle verdik ve kadın koordinasyon merkezini kurumsal hale getirmenin çalışmalarını yaptık. Bugün geldiğimiz noktada bu merkez olgunlaşmış bir yapı olarak Kepez’in Antalya’nın karşısına çıkıyor. Bu güzel yapının kadınlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

AKMEK ÖZEL BİR MERKEZ

 

AKMEK’i 11 yıl öncekurduklarını hatırlatan Tütüncü, “Her yıl 7binden fazla hemşerimizle burada bir aradayız. Kursiyerlerimizin yüzde 90’ından fazlası kadınlardan oluşmaktadır. Her yeni yıl AKMEK gelişti güzelleşti. AKMEK çok özel bir kadınlar kulübü haline geldi. Çok önemli bir işi başardı, dört duvar arasında kalmak zorunda olan kadınları sosyal hayatın bir parçası haline getirdi. Çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle, gezilerle Kepez’in hanımlarını hayatın içerisine dahil ettik. AKMEK fedakâr hanımların sürdürdüğü sosyal projelerle bambaşka sosyal uygulamaları imza atan merkez oldu” şeklinde konuştu.

 

YÖNETİME KADIN ELİ DEĞECEK

 

Yönetime kadın elinin doğrudan Kadın Koordinasyon Merkezi sayesinde değeceğini belirten Tütüncü, “11 yıllık yolculuğumuzda nice değerler ürettik. Nice hanımefendiler adeta bir ışık gibi belediyemiz çatısı altında şehrimizi aydınlattı. Belediyemizin birbirinden değerli kadın bürokratları var, iki tane kadın muhtarımız var. Bu danışma kurulunun içerisinde hep birlikte olacaklar. Biz istiyoruz ki, Kepez’de 11 yıl boyunca bizimle olan kadın değerlerimizi tek çatı altında tek bir hedefe odaklayalım. O hedef, kadınlara daha güzel bir şehirde yaşaması için kadına ve aileye dokunan projeleri geliştirmeleridir” diye kaydetti.

 

‘BİRLİKTE ÇALIŞALIM’ ÇAĞRISI

 

Eğitimle ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Tütüncü, “130’dan fazla okul kurduk. Bu okulların içerisine çok çeşitli üniteler yaptık. Ben istiyorum ki eğitimle ilgili attığımız tüm adımları bu şehrin hanımları ile birlikte yapalım. Biz zaten bunları yapıyoruz ama ben istiyorum ki bu çalışmaları hanımefendilerin anne şefkatiyle yapalım. Böylelikle çalışmalarımıza farklı bir toplumsal bereketi getirmiş olalım. Şehri birlikte yönettiğimiz hissini ortaya çıkaralım. Kalplerimiz gönüllerimiz birbirine daha çok yaklaşsın. Biz bir köy okuluna kütüphane yapabiliriz ama biz bunu kadın koordinasyon merkezimizle yapmak istiyorum. Kadınlarımızın da bu hizmete ortak payda olmasını istiyoruz. Çünkü biz bu heyecanı, bu enerjiyi Kepez’in hanımlarından alıyoruz” cümlelerini kullandı.

 

KOLEKTİF İYİLİK

 

Başkan Tütüncü sözlerini şu şekilde noktaladı; “Aile ve sağlık ile ilgili birçok hizmet yapıyoruz. Çok ciddi imkânlarımızla gezici sağlık merkezi kurduk. Bu gezici sağlık merkezi Türkiye’de ilk ve tektir. Ben istiyorum ki bu hizmeti bu şehrin kadınları ile birlikte daha büyük bir enerji ile Antalyalılarla buluşturalım. Bir yerde bir iyilik meydana getirildiğinde, o iyilik kolektif olarak meydana getirilmişse onun manevi yönden kazancı da, sevabı da hepimizin oluyor. Yani sevapları da paylaşalım istiyorum. Biz Kadın Koordinasyon Merkezi ile birlikte şehrin kalbini fethedeceğiz. Şehrin kalbine birlikte işleyeceğiz. Anne sevgisi ve kadın gücüyle bu şehirde hep beraber güzellikler içerisinde çalışmalar yapacağız.”

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Anne, şefkati, ve, kadın, gücü, bu, merkezde, birleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı