301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 14:23 Bu haber 582 kez okundu
 
“Andımızın takipçisi olacağız”
Türk Eğitim Sen Antalya 1 No’lu Şube Başkanı Oğuz Öztürk, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminde andımızın tekrar okutulması için yargı sürecinin takipçisi olacaklarını söylerken, toplu sözleşme görüşmelerinde enflasyona yenik düşen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı sert dilde eleştirdi.
Eğitim Haberi
 “Andımızın takipçisi olacağız”

Türk Eğitim Sen olarak yeni eğitim öğretim döneminde ‘Andımız’ın okutulması için yargı sürecinin takipçisi olacaklarını söyleyen Öztürk, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminden öğrenciler kadar eğitim çalışanlarının da beklentisinin büyük olduğunu ancak ekonomik ve özlük hakları anlamında bu beklentilerin karşılanmadığını ifade etti.

 

ALİ YALÇIN’A ELEŞTİRİLER

Toplu sözleşme görüşmelerde istenilenin alınamadığını belirten Öztürk, “Eğitim çalışanlarının çoğunun desteklediği bir sendika maalesef enflasyona yenik bir zamcık ile toplu sözleşme sürecini bitirdi. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yetkili sendika dışında diğer sendikaların toplu sözleşme masasına oturmasını istemedi. Hükümetin ilk zam teklifinden sonra Kamu-Sen’in eylem kararı alın destek olacağız açıklamasına cevap bile vermedi. Diğer sendikalardan habersiz Çalışma Bakanı ile Bakanlıkta gece yarısı zam görüşmesi yaptı” sözleriyle Ali Yalçın’ı sert dilde eleştirdi.

 

“İKİ YILIMIZ HÜSRAN OLDU”

Yapılan toplu sözleşmede maaş zammı dışında görüşülen kazanımların tutanak altına alınmadığını söyleyen Öztürk, “Eylem olarak sadece basın açıklaması ve Ankara’da üyelerinin katılacağı çakma iki saatlik iş bırakma eylemciği yaptı. Amaç hükümetin dediğini dolaylı olarak sorun yaratmadan kabul etmekti. Direnç göstermedi ve hakem heyetine suçu atıp tepkilerden kurtulacağını düşündü. Sadece yetkili sendika üyelerine özel dayanışma aidatı talebinde bulundu. Hakem heyeti zaten hükümet tarafından çoğunluğu belirlenmiş bir heyet, farklı bir görüşünün olma ihtimali çok zayıftı. Olan oldu ve iki yılımız temsil edilemeyen memur için hüsran oldu” şeklinde konuştu.

 

“BİLGİ ALMADAN EĞİTİM MALZEMESİ ALMASINLAR”

Türkiye sevdalıları olarak ülkenin çocuklarını ellerinden gelenin en iyisini yaparak yarınlara hazırlayacaklarını söyleyen Öztürk, “Sabır eğitimde çok önemlidir sabretsinler öğretmenlerine güvensinler ve hatta öğretmenlerinden bilgi almadan eğitim malzemesi bile almasınlar” dedi.

Başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm eğitim çalışanlarını rahmetle anan Öztürk, yeni eğitim döneminin eğitim çalışanlarına ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek sözlerini noktaladı.

 Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , “Andımızın, takipçisi, olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı