301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 14:20 Bu haber 514 kez okundu
 
Altın Kemer eleştirisi
Elmalı’da Ali Gürbüze kemeri Bilal Erdoğan’a taktıran Antalya Valisi’ne tepki gösteren İyi Parti’li Tuba Vural Çokal, “Hakimiyet milletindir” düsturuyla parlamento yönetmiş Meral Akşener’in karşısında “Hakimiyet sadece başkanındır” diyerek protokol çamı deviren bir valiyle karşı karşıyayız” dedi.
Gündem Haberi
Altın Kemer eleştirisi

Tarihi Elmalı Güreşleri Ali Gürbüz’ün altın kemeri almasıyla noktalanırken,  ödül töreni sırasında yaşananlara tepkiler devam ediyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun  Bilal Erdoğan’dan altın kemeri takmasını istemesiyle ilgili tepki gösteren İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, yaşananlardan dolayı Vali Karaloğlu’nu sert bir dille eleştirdi. Çokal, “Hakimiyet milletindir” düsturuyla parlamento yönetmiş Meral Akşener’in karşısında “Hakimiyet sadece başkanındır” diyerek protokol çamı deviren bir valiyle karşı karşıyayız” dedi. Valinin devlet başkanı karşısında protokol usulü uygulamasının esas olduğunu belirten Çokal, “. Ancak devlet başkanının olmadığı yerde devlet görevi yapmış hali hazırda görevli bulunan onca insan varken, Bilal Erdoğan’a taktırılan altın kemer, sadece devlet başkanı oğlu olmakla mı alakalıdır? Bilal beyin bilmediğimiz başka bir protokol sıfatı var mıdır” diye sordu.

 

‘DEVLET ADABI SEKTEYE UĞRADI’

Çokal, eleştirilerine “Meral Akşener ve bizler, şehrin üst protokolü olan valinin altın kemeri takmasını anlayabiliyoruz ancak Cumhurbaşkanının oğlu olma sıfatının valilik sıfatının önüne geçirildiği bir sistem demokratik devlet anlayışının çözüldüğü bir mantığa delalet eder ki, demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı olan bizlerin bunu kabul etmesi mümkün değildir” diye devam etti. Çokal, “ Bu çerçevede protokol kurallarını nepotik bir bağlılığa dönüştürerek devlet adabını sekteye uğratan Sayın Valiyi kınıyor, bir ailenin değil devletin valisi olmaya davet ediyoruz.” dedi. Bu yıl 667.si düzenlenen tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinin Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın ise, Vali Karaloğlu’nun altın kemeri Bilal Erdoğan’a taktırmasıyla ilgili protokol kurallarının çiğnediği eleştirisinde bulundu.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Altın, Kemer, eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı