301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 17:28 Bu haber 69 kez okundu
 
Alanya’da DEVA gençlere emanet
Hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya devam eden Deva Partisi Alanya’da genç bir ismi göreve getirdi. Deva Partisi Alanya İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Çakan, ilçe yönetimi için tarihi bir gün olduğunu söyleyerek kendisini göreve layık gören Genel Başkan Ali Babacan, İl Başkanı Süleyman Akıncı ve il teşkilatı kurucu üyelerine teşekkür etti
Siyaset Haberi
Alanya’da DEVA  gençlere emanet

  Başkanlık görevini hakkıyla yerine getireceğini kaydeden Çakan, “Partimiz, ‘özgürlük, eşitlik, adalet’ temelleri üzerine kurulu bir demokrasi anlayışının savunucusudur. Bu itibarla, temel hak ve özgürlükleri; etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ve sosyal aidiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için tanıyıp ve iç hukukumuzu bu standartlara göre uyarlamayı hedefliyoruz” dedi.

  “Temel sorun hukukun üstünlüğünü benimsememek”

  Hukukun üstünlüğünün benimsenmemiş olduğunu ve bu durumun tüm sorunların temelini oluşturduğunu belirten Çakan, “Maalesef şu an ülkemizde hukukun üstünlüğü yerine bir makamın üstünlüğünün benimsenmesi söz konusudur. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da belirttiği üzere; güçlendirilmiş bir parlamenter sistem ile birlikte hukukun üstünlüğünü benimseyip tüm sorunları ortadan kaldıracağız. Bu sayede hukukun üstünlüğünün benimsendiği ve erkler ayrılığının olduğu bir sistemde; ekonomi sorunu, basına uygulanan sansür ve baskı, geçim sıkıntısı, işsizlik gibi örnekleyebileceğimiz nitelikte ülkenin şu an içinde bulunduğu diğer tüm sorunları çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.

  “Gençlerin sorununu dinleyeceğiz”

  Alanya İlçe Teşkilatı olarak ortak akılla hareket edeceklerini vurgulayan Çakan, “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bizim ilçe sınırlarımız içerisindedir. Gerek üniversiteli gençlerimizi gerekse Alanya’da ikamet eden tüm gençlerimizin bize ulaşmasını sağlayacağız. Durumun elverdiği ölçüde bizzat ilçe teşkilatı olarak tüm gençlerimize biz temas edeceğiz, ulaşacağız. Öncelikle tüm gençlerimizi dinleyeceğiz, şikayet ve istekleri nelerdir diye sorup bunların her birini ayrı ayrı not alacağız. Gençlerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacak projeler hazırlayacağız.

  “Her yere gideceğiz”

Mahallelerimizin tamamını gezeceğiz; esnaflarımızı, tacirlerimizi, STK’ları, dernekleri, kanaat önderlerini kısaca Alanya’nın sorunlarını ortaya koyacak ve bizlerin çalışmasına yararı olacak tüm değerli vatandaşlarımıza dokunup temas ederek, çeşitli ziyaretler yapacağız. Nasıl sorunları olduğunu, bizim kendilerine nasıl yardımcı olabileceğimizi sorup her sorunun cevabını da ayrı ayrı not alacağız. Ve bu doğrultuda somut ve yararlı çözümler sunmak adına projeler üreteceğiz” şeklinde konuştu.

  “Komisyonlar oluşturacağız”

  Turizm, tarım ve inşaat alanlarında ayrı ayrı komisyonlar oluşturup çalışmalar yapacaklarını kaydeden Çakan, “Her bir sektöre yönelik alt yapısı sağlam temeller üzerine kurulu farklı projeler yapacağız. Örneğin; turizmin belirli aylara yönelik değil tüm yılı kapsayacak şekilde sürekliliğini sağlamak ve bu sayede gerek ekonomik gelirin artırılması gerekse istihdamın devamının temin edilmesini amaçlayacağız” dedi.

  Hatice SUNER

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Alanya’da, DEVA, , gençlere, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı