301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 10:37 Bu haber 412 kez okundu
 
AKSU KENT KONSEYİ TOPLANDI
Aksu Kent Konseyi Mayıs ayı olağan toplantısını yaptı. Tülay Ateş’in başkanlığında toplanan Kent Konseyi Aksu’ya engelli yaşam merkezi açılması konusunu ele aldı.
Siyaset Haberi
AKSU KENT KONSEYİ TOPLANDI

Kent Konseyi Başkanı Tülay Ateş başkanlığında toplanan Aksu Kent Konseyi, Mayıs ayı olağan toplantısını yaptı. Çeşitli konuları ele alındığı konsey toplantısında Engelli bireylerle ilgili gündem maddeleri de görüşüldü. Toplumun yüzde 11’nin engelli ve bakıma muhtaç bireylerden oluştuğuna dikkat çekilen toplantıda Aksu’da engelli yaşam merkezi açılmasıyla ilgili konu masaya yatırıldı. Engelli bireylerin ve bakıma muhtaç insanların günlük aktivitelerini yapabileceği bir alana ihtiyaç duyulduğunu ifade Aksu Kent Konseyi Başkanı Tülay Ateş, engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımı, sağlık, sosyal bakım, rehabilitasyon ve eğitim ihtiyaçlarının giderilmesinin önemine değindi.

 

DİŞ POLİKLİĞİNİ

Kent Konseyi’nin önemle üzerinde durduğu bir başka konu ise Aksu’ya Diş Polikliniği yapılmasıylailgili  öneri oldu. konsey üyelerinin bu konu hakkındaki görüş ve düşücelerini de dinleyen Başkan Tülay Ateş, Aksu’ya Diş Semt Polikliniği yapılmasını istediklerini ifade etti. Başkan Ateş, İl Sağlık Müdürlüğü ve Aksu Belediyesi’ne öneri mektubu yazarak, diş polikliniği ve engelli yaşam merkezi oluşturulmasını talep edeceklerini söyledi.

Vildan Çalcı KARA

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AKSU, KENT, KONSEYİ, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı