301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 17:07 Bu haber 719 kez okundu
 
AKS’de ilk sahne Ebru Beş’in
Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) yeni sezon konserleri 14 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’de yapılacak olan Ebru Beş konseri ile başlıyor
Kültür Haberi
AKS’de ilk sahne Ebru Beş’in

AKS sezon konserleri heyecanı başlıyor. İlk sahne, Akdeniz Üniversitesi’nden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Ebru Beş’in olacak. 14 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’da başlayacak olan konserin bilet ücretinden elde edilen gelir, sanatçının Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde devam ettiği müzik eğitimine katkısı olması amacıyla oluşturulan fona devredilecek. Konser biletleri AKS gişesinden ve internet üzerinden temin edilebilecek.

 

AVUSTURYA’DA EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR

Gitar çalışmalarına 2010 yılında Hamit Elmas ile başlayan Ebru Beş, eğitimine Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde Okutman Atahan Kaya ile devam etti. Beş, Aniello Desiderio, Cecilio Perera, Enno Voorhorst, Erdem Sökmen gibi ustalık sınıfı derslerine aktif olarak katıldı ve 20-24 Nisan 2016 İstanbul Uluslararası Klasik Gitar Festivali gitar yarışmasında finale kaldı. 6 Mayıs 2016’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genç Yetenekler Müzik Festivali’ne de katılan Beş, 2017’de Antalya Devlet Opera ve Balesi ÜÇ-RENK bale temsilinde solist olarak çaldı. Beş, aynı yıl Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali kapsamında bir resital verdi. Mezuniyetinden sonra bir yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda gitar öğretmenliği yaptı ve konserlerini sürdürdü. Beş, 20 Haziran 2018 tarihinde Avusturya Universität Mozarteum Salzburg'ta Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Yüksek Lisans öğrenciliğini başarıyla sürdürürken, 7 Haziran 2019’da İsviçre Lozan'da bir konser, 9-16 Haziran'da Fransa Cevennes Uluslararası Gitar Festivali kapsamında altı konser yaptı.

Antalya Kültür Sanat, 14 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Ebru Beş konseri ile Antalyalı sanatseverlere güzel bir müzik ziyafeti yaşatmayı amaçlıyor.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AKS’de, ilk, sahne, Ebru, Beş’in,
Yorumlar
Haber Yazılımı