301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:25 Bu haber 2950 kez okundu
 
AKEV Üniversitesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı
Antalya AKEV Üniversitesi ilk mezuniyet törenini büyük bir heyecanla kutladı. 115 öğrencinin mezun edildiği törene Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.
Eğitim Haberi
AKEV Üniversitesi’nde İlk Mezuniyet Heyecanı

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Kadriye Mahallesi’nde kurulan AKEV Üniversitesi 2017 yılında kapılarını açtığı ilk öğrencilerini mezun etmenin sevincini yaşadı. Meslek Yüksekokullarında bulunan 6 bölümde eğitimlerini tamamlayan toplam 115 öğrenci, üniversite tarihine ilk mezunlar olarak geçti. 

Yenilenen kadrosuyla adından söz ettiren AKEV Üniversitesi’nde Yönetim Kurulu Daire Başkanı Emre Tilev’in sunumuyla gerçekleştirilen mezuniyet törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AKEV Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve Serik Kaymakamı Haluk Şimşek katılım gösterdi.

Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu törenin Belediye Başkanı sıfatıyla katıldığı ilk mezuniyet töreni olduğunu hatırlatarak, “İnşallah birlikte güzel şeyler yapacağız. Gençlerimizin önünü açacağımızı belirtmek istiyorum. Burada bulunmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

 

“TIP VE HUKUK FAKÜLTELERİNİ AÇACAĞIZ”

Antalya AKEV Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, yeni yönetimle birlikte yeni bir bakış açısı kazandıracaklarını belirterek, “Aldığımız bir bayrak ve bu bayrağı yeni yönetim olarak kesinlikle iddialı bir noktaya taşıma hedefi içerisindeyiz. AKEV Üniversitesi ilk 500 üniversite arasında adını yazdıracaktır. Yapacak çok işimiz var. Yeni bölümler açarak öğretim üyesi kadromuzu daha da zenginleştireceğiz. Önümüzdeki yıllar Tıp ve Hukuk Fakülteleri de dahil olmak üzere yeni bölümleri üniversitemizin bünyesine katacağız” şeklinde konuştu.

 

“DÜNYANIN EN GÜZİDE YERİ”

Serik ilçesinin güzelliklerinden bahseden Serik Kaymakamı Haluk Şimşek ise bulunulan ilçe içerisinde 88 tane 5 yıldızlı otelin, 94 tane nizami futbol sahasının, 15 tane de golf sahasının yer aldığını belirterek bölgenin zenginliklerine değindi. Öğrencilere dünyanın en güzide yerinde bulunduklarını hatırlatan Şahin, “22 kilometrelik bir lokasyonda bu kadar alanın yer aldığı başka bir ilçe yok” dedi.

 

REKTÖRLÜK DEVİR TESLİMİ YAPILDI

Törende eski rektör Prof. Dr. Mehmet Arslan görevini Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle rektörlüğe atanan Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül’e devretti.  Devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Akgül, her ayrılığın yeni bir başlangıç olduğunu ifade ederek, mezun olan öğrencilere sonraki yaşamlarında eğitimlerini devam ettirmeleri konusunda telkinlerde bulundu.

Okul birincisi olan Grafik Tasarım Programı öğrencisi Adile Özlem Durak’ın yaş kütüğüne plaket çakması ve mezuniyet meşalesinin yakılmasının ardından mezuniyet andını okuyan öğrenciler keplerini fırlatarak yeni bir hayata ‘merhaba’ dedi.

Mezuniyet töreninin ardından gerçekleştirilen fesitval ile çeşitli oyunlar oynayan ve Gastronomi Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli yiyeceklerin tadına bakan katılımcılar gün boyu sahnelenen konserler ve çeşitli etkinliklerle mezuniyetin tadını çıkarttı.

Halil Büyükayhan

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AKEV, Üniversitesi’nde, İlk, Mezuniyet, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı